Yerleşik Linux Çekirdeği Sonunda Görücüye Çıktı

Paylaş!

Yerleşik Linux Çekirdeği Sonunda Görücüye Çıktı. Windows firması 2019 yılında yaptığı yeniliklere devam ediyor. En yeni haber ise Linux’un Komut İstemi’ne yükleneceği hakkında geliyor. Yaklaşık bir ay önce yapılan açıklamanın ardından Linux’u Windows Insiders dâhilinde kullanılabileceği açıklanıyor.

Kullanıcılar Windows işletim sistemi içerisinde hemen Linux’a erişebiliyor. Windows kullanalar uygulamayı güncelleyerek yeni gelen özellik Linux’u kullanabiliyor. Fakat bu özellik şuanda Windows 10 kullanıcıları tarafından kullanılamıyor. Şirket yetkilileri yakın zamanda yapılacak güncelleme ile Windows 10 kullanıcılarının da bu özelliği kullanacakları savunuyor. Net bir tarih veremiyorlar.

Craig Loewen Açıklama Yaptı

Craig Loewen, Microsoft şirketinde program yönetici olarak çalışıyor ve Linux’un Windows’ta nasıl çalıştığına dair yazılar paylaşıyor. Yazılarda Linux’a ait yeni komutların çalışma şekli anlatılıyor. Yeni gelen özellik sayesinde Microsoft Windows kullanıcıları Linux’u kullanmayı dört gözle bekliyor. Firma, Microsoft Windows 10 kullanıcılarının ise beklemeleri gerektiğini ve onlar içinde yakın zamanda bu uygulamanın kullanılabilir olacağı bildiriliyor.

2019 yılının başladığı günden itibaren yenilik yapana Microsoft, hızını kesmeden bu yeniliklere devam edecek gibi görünüyor.