NASA Dünyadan Uzaya Gitmenin Tam Vakti Olduğunu Açıkladı

Paylaş!

NASA Dünyadan Uzaya Gitmenin Tam Vakti Olduğunu Açıkladı. NASA uzay yolculuğu yapmak için en uygun günlerin bu günler olduğunu açıkladı. Uzay üzerine çeşitli çalışmalar yürüten NASA uzaya gitmek için Güneş’in konumunun oldukça olumlu yönde olduğunu belirtti. Uzay bizler için değil ancak farklı uzay çalışmaları yürüten kurumlar için oldukça müsait.

NASA, son yılların belki de son 2 asrın en sakin dönemini yaşadığımızı açıkladı. Bu durum da Dünya dışına çıkmak için en uygun dönem olduğunu belirtmektedir. Güneş döngüsü yaklaşık 11 yıl sürüyor. Bu 11 yıllık zaman zarfında uzay çalışmaları yüksek bir yüzde ile tahmin edilebiliyor.

Güneş’in hareketleri NASA için olduğu kadar farklı kurumlar için de önemlidir. Hava durumu uzayda yapılacak olan görevleri olumlu veya olumsuz yönde oldukça etkiliyor. Bu nedenle hava durumu oldukça dikkatli bir şekilde inceleniyor.

NASA Çalışanları Neden Uzaya Gönderilmiyor?

NASA uzaya gitmek için uygun dönem olduğunu belirtiyor. Ancak bu dönemde kendi uzayda araştırma yapmıyor. Bu durumun nedeni hava durumundan dolayı yolculukta ve uzayda oldukça radyasyon olmasından kaynaklanıyor. Kısaca NASA gitmiyor, ancak gidilmesini öneriyor.