Android Güncellemesi ve Whatsapp

Paylaş!

Android Güncellemesi ve Whatsapp. Android telefonların ve akıllı cihazların yaşadığı son güncelleme olan Beta sürümü yayınlandı. Beta ile birlikte Whatsapp 21 tane emojinin görünümünü değiştirdi.

Whatsapp Yenilikleri

Android uygulamasının en yeni sürümü olan Beta ile birlikte dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Whatsapp’da bazı yenilikler ile geldi. Whatsapp, Google Play Store kanalıyla yapılan indirmeler için sürüm güncellemesi yoluna gitti. Whatsapp 2.18.384 beta olarak bilinen son güncelleme ile daha önceki 357 emoji üzerinde yenilik yapmıştı. 2.19.21 güncellemesi ile 21 emojinin değiştirilmesi konusunda bazı adımlar atıldı.

Yenilenen emojilerin genel olarak surat mimikleri içeren emojiler oldukları görülüyor. 2.19.18 sürüm güncellemesi ile birlikte Whatsapp bir yeni özellik daha eklemişti. Çıkartma araması adı verilen bu alandan çıkartmanın adı ile arama yapmak mümkün oluyordu. Bunun denenmesi ve uygulanması ise genel anlamda mümkün olmadı. Çünkü arama sonuçlarına cevap vermeyen bir bölüm olarak kullanıcıların yeni sürümlerinde yerini aldı. Bunun yenilenen son Beta sürümü ile ortadan kaldırılması beklenirken, hala bulunduğu gözden kaçmadı.

Bir başka özellik olarak dikkat çeken ve hala aktif olmayan durum ise kimlik doğrulama adı verilen özelliktir. Bir önceki sürümde eklenen ama hala aktif olarak kullanılabilir olmayan bu özelliğin ilerleyen günlerde kullanılır hale geleceği yönünde bazı yorumlar yapılıyor. Bu özellik sayesinde Whatsapp kullanıcılarına daha bireysel ve güvenli bir kullanım sunmayı amaçlıyor.

Son sürüm ile yapılan 21 adet emoji güncellemesine kullanıcılardan da yorumlar geldi. Kullanıcıların büyük bir kısmı yapılan güncelleme ile eski güncelleme arasında fark bulamadıklarını söylerken bazıları ise eski sürümlerin daha iyi olduğu konusunda fikirlerini ortaya attı. Dışarıdan bakıldığında emojilerin ve ifadelerin arasında ciddi anlamda bir iyileştirme veya farklılık olmadığı gözle görülür şekilde seçilebiliyor. Uygulamanın beta sürümünü güncellerken üyelere bazı değişikliklerin yapıldığı söylenebilsin diye bu tarz bir yola gidildiğini söyleyen kullanıcılar da mevcuttu.

Beklenen özelliklerin kısa süre içerisinde daha aktif hale gelmesini bekleyen kullanıcılar özellikleri kullanmayı beklediklerini de dile getirdi. Uygulamanın ne zaman yenileceği ise bilinmiyor.