Akıllı Telefonlarda 64 Mega Piksellik Kamera Özelliği

Paylaş!

Akıllı Telefonlarda 64 Mega Piksellik Kamera Özelliği. Akıllı telefonların yaygınlaştığı günümüz teknolojisinde piyasada ki çekişmeli rekabetlerde günden güne artıyor. Telefon üreten firmalar bu hızlı rekabetleşme içerisinde müşterilerini kendilerine nasıl çekeceklerini ve hangi özellikler ile çekici kılınacağı konusunda yeni üretimler geliştiriyor.

Yeni edinilen bilgilere göre ünlü lens üreticisi Zeiss 64 Mega piksel bazında kameralara sahip akıllı telefonların günlük hayata geçeceği konusunda müjdeli haberi duyurdu. 64 Mega piksellik kameranın akıllı telefonlarda olmasının ne kadar gerekli olduğu ise tartışma yaratan konular arasında yer alıyor. Ancak akıllı telefonlara gelen bu yeni özellik ile telefonun hem performans hem de maliyeti açısından işlevsiz kılınacağı söylemler arasında yer alıyor.

64 Mega Piksel Gerekli Mi?

Piyasada yer alan akıllı telefonların en üst modelleri şu an için 48 mega piksel özelliğe sahip olmasına rağmen 64 mega piksel kameraların akıllı telefonlar için gerçekten gerekli olup olmadığı akıllarda soru işareti olarak görünüyor. 64 mega piksellik kameralı telefonların piyasaya sürülmesinin ardından bütün soru işaretlerinin yanıtlanacağı gözüküyor.