Fortnite Dünya Kupası Şampiyonu

Paylaş!

Dünya Fortnite Dünya Kupası Şampiyonu . Fortnite son zamanlarda en çok indirilmeye sahip bir oyundur. Gelişen oyun dünyasında zamanla kendine yer ediniyor. Fortnite ilk kez oyun sevenlerin bir araya geldiği organizasyona ev sahipliği yapmaya karar veriyor. Organizasyonun gerçekleştirileceği haberi oyun sevenler tarafından heyecanla karşılanacak gibi duruyor. Organizasyonun adı Fortnite World Cup’ın tekler şampiyonası olacağı duyurulur.

Organizasyonun kazanına verilecek ödül miktarı ise 3 milyon dolar olduğu biliniyor. Tekler şampiyonası oyunları tekli maçlar halinde yapılıyor. Tekli maçlarda kazanılan puanlar birinciyi belirliyor. Turnuva boyunca birçok maç yapılıyor. Yapılacak organizasyonda maçların çekişmeli geçeceği düşünülüyor.

Tekler Şampiyonu

Maçlar sonucunda topladığı puanlar ile şampiyonluğu kazanmayı başarıyor. Şampiyon olan kişinin isminin Kyle ‘Bugha’ Giersdorf olduğu biliniyor. Turnuva boyunca gösterdiği performans ile birinciliği hak ediyor. Tekler şampiyonu olarak 3 milyon doları almaya hak kazanıyor. Bugha yaptığı maçlar ile 59 puan almaya hak kazanıyor. Yarışmayı 2. sırada bitiren oyuncu ile arasında sadece 26 puan sayı bulunuyor. Maçlar da gösterdiği başarılar ile birinciliği alıyor.