Bilgisayar Alımları İçin Yeni Taksit Düzenlemesi

Paylaş!

Bilgisayar Alımları İçin Yeni Taksit Düzenlemesi.Tüketicilerin gelir yetersizliği sebebiyle bilgisayar alamayacak duruma geldiğini anlayan hükumet, bilgisayar alımlarında uygulanmakta olan taksit sayısını 6 taksitten 12 takside çıkarttı.

Doların geçen yıldan beridir rekor seviyede yükselmesi ve ülkemizde giderilemeyen ekonomik sıkıntı, bilgisayar fiyatlarını inanılmaz seviyelere yükseltti. Peşin ödeme ile bilgisayar alması hayal olan tüketiciler, taksitli alışverişlerde bile alıp almama konusunda kararsız kalıyorlar.

Ticareti Arttırmak İçin

Hükümet ticaret ve satışlarda ekonomiyi canlandırmak için çeşitli mali hamleler gerçekleştirirken, tablet harici bilgisayar satış sistemi için 12 taksit uygulamasını seçim öncesi yürürlüğe koydu. Yeni sisteme göre bilgisayar satışları için 6 taksit değil, 12 taksit uygulanacak. Bu sayede tüketiciler, taksitler yüksek olduğu için ödeme zorluğu çekmeyecek ve satın aldıkları bilgisayarların taksilerini 12 taksitle ödeyebilecek. Yeni düzenlemeyle ilgili basına açıklamalarda bulunan GCM Yatırım Ekonomisti Enver Erkan, “Kur etkisi sebebiyle teknolojik ürünlerde fiyatlar son derece yüksek. Kişilerin alım gücünü artırmak için taksit sayısını yükseltmek gerekliydi. Umarım bu düzenlemeyle talep artar” şeklinde konuştu.