Altcoin Nasıl Alınır?

Paylaş!

Güvenilir liman olarak kabul edilen kripto paralardaki (Bitcoin, Dash, Ripple, EOS, Litecoin) değer kayıplarının ardından, düşük birim fiyatı ile yatırımcıların dikkatini çeken Altcoin; haftalık bazda yakaladığı %10’luk artış ivmesiyle, kripto paralar arasında yükselen değer olarak kabul ediliyor. Yatırım ve ödeme seçenekleri için kullanılabildiğinden, hesap sahibi (borsa hesabı ya da Altcoin dijital cüzdan) olunması şartı aranan Altcoin kripto para biriminde; ücretsiz hesap açma işlemi gerçekleştiren yatırımcılar, Altcoin nasıl alınır? konusunda farklı ödeme seçeneklerini kullanabiliyor. QR kod, kredi kartı ve havale yöntemleri ile satın alma işlemi gerçekleştirilebilen Altcoin kripto para biriminde; maksimum coin limiti bulunmaması ise, yatırımcıların sınırsız satın alma işlemi gerçekleştirebilmelerini sağlıyor.

Altcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Yatırım enstrümanı olarak Altcoin kripto para birimini seçen yatırımcılar; hesap açma işlemleri için, yerli ya da global borsaları kullanabiliyor. Bireysel hesap sahibi olunabilmesi için, tescilli finansal aracılara ihtiyaç duyulan Altcoin hesap açma işlemlerinde; yatırımcıların hesaplarında bulunan bakiyeler, günlük para piyasası değerleri üzerinden Altcoin kripto para birimine dönüştürülebiliyor. Alım ve satım işlemleri için, sadece Dolar para biriminin kullanılabildiği Altcoin hesaplarında; finansal aracılar tarafından alım ve satım yapabilir izni verilen bireysel yatırımcılar, hesaplarına bakiyelerinin elverdiği ölçüde Altcoin transferi gerçekleştirebiliyor.

Altcoin Alım Satım İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Borsa açılış ve kapanış saatleri arasındaki değerlerin, yatırımcılar açısından riskli olarak değerlendirildiği Altcoin alım ve satım işlemlerinde; optimum işlem aralığı, borsanın kapanış saatine yakın olan zaman dilimleri olarak kabul ediliyor. Günlük bazdaki artışın spekülatif olarak değerlendirilmesi gereken Altcoin alım ve satım işlemlerinde; düşük ya da yüksek yatırım seçeneğini tercih eden yatırımcılara, Altcoin değerleri sabitlendikten sonra alım ve satım işlemi gerçekleştirmeleri öneriliyor.