Kripto Paramı Nasıl Satabilirim

Paylaş!

Piyasa üzerindeki aktifliğin den dolayı bir çok kişinin tercihi haline gelmiş olan kripto paralar, sahiplerinin akıllarında kripto paramı nasıl satabilirim gibi soruların yankılanmasına sebep oluyor. Buna bir cevap olarak öncelikle kripto para satım işlemini gerçekleştirebilmek için güvenilir bir site üzerinden bireyin bizzat kendi şahsına tanımlanan ve kendisine ait olacak olan bir barkot yani QR kod ile eşleşme sağlanacak olan bir sanal cüzdan oluşturması gerekmektedir. Sanal cüzdanın oluşturulmasının hemen ardından kripto parasını siteye aktarması gerekir. Daha sonra ise sanal cüzdan bakiyesine yansıyan kripto parayı bozdurup satma işlemini aynı site üzerinden gerçekleştirebilir.

Sanal Cüzdanların Güvenliği Hakkında

Kripto parasını satmak isteyen kişi sanal cüzdanını oluşturması ile beraber bu hesap tam iki adet şifreleme yöntemi ile güvenlik altına alınır. Bu iki şifreleme yöntemi ile hem tüm kullanıcılar, hem de sanal cüzdanın sahibi hesaba erişim sağlayabilir. Son olarak belirtmekte yarar var QR kod yöntemi ile sadece cüzdan sahibinin erişim sağlayabileceği şekilde işlemler sağlanmaktadır.

Yatırım Yapılabilecek Sanal Para Tercihi

Konuyla ilgili olan önem arz eden bir diğer noktada hangi kripto para birimine hangi piyasa üzerinden yatırım yapılacağıdır. Seçenekler arasında yabancı ülkelerin para birimlerinin birbirlerine olan karşılıklı değerlerinden yararlanarak ikili opsiyon piyasalarında yatırım yapma işlemi sağlanabileceği gibi, kripto paranın iniş ve çıkış aracılığı ile de yatırım yapma olanağı da sağlanabilmektedir. Ardından alt coinler ile yatırım işlemi yapabilmek için ilk olarak alt coinin bitcoine çevrilmesi hemen ardından ise çevrilen para birimi ile bitcoin alınması ve son olarak da mevcut olan bitcoin ile alt coinler alınması gerekmektedir. Birçok kişinin de bildiği üzere piyasa üzerindeki alt coin adedi oldukça yüksek. Bu yüzden tercih yapmadan önce detaylı bir araştırma yapılmalı ve bu doğrultuda alım satım işlemi sağlanmalıdır.