Samsung’dan 8 Adet Yapay Zeka Projesi

Paylaş!

Samsung’dan 8 Adet Yapay Zeka Projesi. Samsung C-Lab olarak bilinen ve yapay zeka üretiminin ortaya konulduğu, işlendiği ve hayata geçirildiği departman, yakın zamanda düzenlenecek olan CES’e 8 adet yeni proje ile gitmeyi planlıyor. CES 2019 kapsamında düzenlenmesi beklenen etkinlikte Samsung C-Lab, yapay zeka teknolojisini elde aldığı 8 adet proje ile birlikte adını duyurmayı hedefliyor.

Video içi sanal reklam hizmeti olarak bilinen Tisplay ve ASMR ses kayıt projesi olarak bilinen aiMo gibi projelerinde yer aldığı bu sekiz adet proje ile Samsung C-Lab CES 2019’da boy gösterecek. Samsung Electronics Yaratıcılık ve Yenilik Merkezi Başkanı olarak görev almakta olan Inkuk Hahn, videolarda içerik oluşturma, parfüm yapma ve bunlar gibi pek çok alanda yapay zeka teknolojilerini kullanmakta olan ümit verici C-Lab projelerini etkinlik bünyesinde sunacaklarını söyledi.

Günlük hayatlarımızda derinden ilişkisi olan etmenlerin katılımcılarının dikkatlerini çekeceğini umduklarını söyleyen Hahn, etkinlikte pek çok projenin günlük yaşamda etkili olacağını dile getirdi.

MEDEO Projesi

Samsung C-Lab’den gelen bir diğer proje olarak bilinen MEDEO projesi, kullanıcıların bu hizmetten yararlanarak aynı anda hem video çekimi hem de video düzenleme işlemini yapabilmelerine olanak tanıyacak bir proje. Yine Samsung C-Lab tarafından CES 2019 etkinliğinde tanıtılması beklenen projelerden biri olan ve içlerinde en garibi olarak nitelendirilebilecek Girin Minitor Stand isimli proje.

Bu monitor standının kullanıcıların fiziksel duruşlarında inceleme yaparak onların ekran karşısında daha sağlıklı bir şekilde vakit geçirebilmeleri adına teşvik etmesi planlanıyor. Samsung C-Lab bünyesinde yer alacak olan 8 adet yapay zeka projesinin 8 Ocak 2019 tarihinde düzenlenecek olan CES etkinliği bünyesinde tanıtılması bekleniyor.

Yaklaşık iki haftalık bir sürecin ardından CES etkinliğinde karşımıza çıkacak olan bu 8 adet projenin hangilerinin ilgi göreceği ve üretim aşamasına geçileceği ise merak konusu. Firmanın yaratıcılık ve yenilik merkezi başkanı olarak görev almakta olan Inkuk Hahn’ın açıklamalarına bakıldığında her bir projenin günlük hayatta bireylerin işine yarıyor oluşu hedef alınmış durumda. Ancak etkinlik sonrası hangi projeler hayata geçecek bekleyip göreceğiz.