Android Kullanıcıları Direnişe Geçti

Paylaş!

Android Kullanıcıları Direnişe Geçti. Android kullanıcılarını direnişe geçiren ve hangi marka telefon kullanıyor olursanız olun sizi de etkileyecek bir gelişme yaşandı. Arka plandaki uygulamaların kullanıcıya sorulmadan kapatılıyor oluşu Android cihaz sahiplerini kızdırdı. Aniden gelen bir telefon görüşmesi sonrasında uygulamaya dönülmek istendiği zaman telefonun kullanıcıya sormadan uygulamayı yeniden başlatması sinir harbi yaşanmasına neden oldu.

Android cihaz sahiplerinin ya da uygulama geliştiricilerinin bu sorun karşısında her hangi bir çözüm bulamıyor oluşları da sorunu büyümesini sağladı. Akıllı telefon geliştiricilerinin bu konuya ilişkin olarak bir adım atması bekleniyor. Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda meydana gelen bu durumun neden kaynaklandığına ilişkin soruların cevabı ise; telefonun şarj ömrünü uzatmak. Firmalar tarafından cihazların şarj ömrünü geliştirmek ve satış işlemi yaparken uzun ömürlü şarj özelliğini tanıtabilmek açısından böyle bir işleme başvurulması kullanıcıların sinir küpüne dönmesine neden oldu.

Android Kullanıcılarının İsyanı

Telefon üretici firmaların sattıkları telefonlarda uzun süreli şarj ömrü yakalayabilmek adına böyle bir işlemi hayata geçirmeleri kullanıcılardan ters tepki almaları ile gündeme oturdu. Dont Kill My App adlı bir web sitesi ile Android işletim sistemine sahip olan cihazları kullanan kişiler, hangi telefon markasının arka planda yer alan uygulamayı kapattığını seçerek bu markaya bir adet dışkı gönderiyor.

Markalar içerisinde bu konuya ilişkin olarak en kötü üne sahip olan firma ise Nokia. Arka planda yer alan uygulamaları kafasına göre kapatan bir diğer marka ise OnePlus. Don’t Kill My App web sitesinin başlattığı ve kullanıcıların firmalara dışkı gönderdiği bu direniş sonuç verecek mi bilinmiyor. Bu konuya ilişkin olarak telefon geliştiricilerinden bir adım atmalarını bekleyen kullanıcılar ise oldukça sinirli. Özellike OnePlus ve Nokia markalarına ait olan modelleri kullanan kişilerin bir aramadan geri döndükten sonra uygulamaya yeniden başlatılarak giriş yapmaları isyan bayrağının çekilmesine neden oldu.

Oyun oynarken gelen telefonu yanıtlayan kullanıcı yeniden oyuna dönmek istediğinde, oyunun arka planda kapatılmış olmasından ötürü baştan başlaması gerekiyor. Bu durum da kullanıcıların direnişe geçmesine neden oluyor. Sonucun ne olacağı ise merak konusu.