Samsung Güvenlik Yaması Yayınladı

Paylaş!

Samsung güvenlik yaması yayınladı. Galaxy S9 ve S9 Plus modellerini içine alan ve Kasım ayı güvenlik yaması olarak üretici firma Samsung tarafından telefonlara gönderilen bu güncelleme bazı Avrupa ülkelerinde yayınlandı. Güvenlik yamaları ya da güncellemeleri olarak gelen bu yeni özellikler akıllı cihaz kullanıcıları için oldukça büyük bir önem taşımakta.

Cihazın sahip olduğu güvenlik açıklarının giderilmesi ya da ortaya çıkmış olan yeni bir virüs saldırısının bertaraf edilmesi gibi konularda oldukça başarılı bir çalışma yürüten Samsung firması geçtiğimiz günlerde bazı Avrupa ülkelerinde yayına çıkan Kasım ayı güvenlik yamasını kullanıma açmış oldu. Kullanıcıyı ve kullanıcının kişisel bilgileri güvenlik altında tutan bu yamalar cihazın uzun ömürlü kullanımına destek olurken aynı zamanda üretici firmanın da tercih edilmesinde büyük bir etken oluşturuyor. Samsung’un yeni amiral gemileri olarak bilinen Galaxy S9 ve S9 Plus için Kasım ayı içerisinde yayına çıkardığı yeni güvenlik yaması böylelikle kullanıcıların daha güvenilir bir ortamda cihaz kullanımı yapmalarına olanak tanıyacak.

Galaxy S9 ve S9 Güvenlik Yaması Yakında Kullanıma Açılacak

Kasım ayı güvenlik yaması içerisinde ilk olarak Galaxy Note 8 cihazına, daha sonrasında ise S9 ve S9 Plus cihazlarına gelmiş olan güncelleme şuan için cihazların ayarlar menüsü üzerinden manuel bir şekilde kurulma müsait değil. Bu kurulum işleminin de kısa süre içerisinde gelmesi beklenen gelişmeler arasında yer alırken Samsung firmasının müşterileri tarafından gelen bütün şikayetleri değerlendirdiği biliniyor.

Galaxy Note 8 cihazını kullanan kişiler için Kasım ayı güvenlik yaması kullanıma açılmış durumdayken S9 ve S9 Plus cihazları için kullanıcıların biraz daha beklemeleri gerekecek. Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda ortaya çıkan ve ilginç olarak yalnızca Samsung yazılımlarını etkileyen güvenlik açıklarının yer alması üzerine firma harekete geçti. Güncellemenin şuan için İspanya, Almanya ve diğer bazı Avrupa ülkelerine geldiği biliniyor. Cihazların Ayarlar, Yazılım Güncellemeleri ve Güncellemeleri Kontrol Et kısmı üzerinden güncellemenin takip edilebilmesi mümkün olacak ve kullanıcılar manuel olarak bu güncellemeyi yükleyebilecek.