Apple Firması 5G Teknolojisini Piyasaya Sürmeyecek

Paylaş!

Apple Firması 5G Teknolojisini Piyasaya Sürmeyecek. 2019 senesinde piyasaya sürülmesi beklenen Apple Firmasının iPhone akıllı telefonları Bloomberg tarafından sunulan rapora göre çok büyük bir olasılıkla 5G teknolojisine sahip olmayacak. Apple firmasının bugüne kadarki tüm projelerini yakından takip eden Bloomberg’in sunduğu raporlar Apple firmasının 2020 yılına kadar 5G teknolojisine sahip bir iPhone akıllı telefon modelini piyasaya sürmeyeceğini ifade ediyor.

Sunulan rapor geçtiğimiz ay gündeme gelen Fast Company raporlarını da doğrular nitelikte olduğu görülüyor. Her iki raporda da yer alan ifadelere göre Apple Firmasına ait iPhone akıllı telefonların 5G teknolojisine sahip olan modellerin tek tedarik edicisi olma yönünde Apple firması ile anlaşmaya varan İntel firmasının, 5G teknolojisine sahip iPhone akıllı telefonu için 2019 senesine kadar gerekli olan çipleri zamanında yetiştiremeyeceğini ön görüyor. Hedeflenen 5G teknolojisinin piyasadaki mevcut 4G teknolojisinin üstünde bir teknoloji ileri sürüyor. 5G içeriğinin sahip olacağı en iyi teknoloji yeniliklerinden birisinin 4G teknolojisine oranla çok daha hızlı veri aktarımının sağlanacağı biliniyor.

Apple, Yeniliği Rakip Firmalardan Çok Daha Sonra Benimsiyor

Daha önceki senelerde görüldüğü üzere 3G teknolojisinin yaygın olarak kullanıldığı dönemlerde Apple firması piyasalara iPhone 2G içerikli teknolojiyi sürmüştür. Üstelik 4G teknolojisine geçiş yapmak için de uzun bir bekleyişe geçmiştir. 4G desteğine sahip ilk Apple marka akıllı telefonun 2012 senesinde piyasaya sürülen iPhone 5 model olduğu biliniyor.

Ancak sunulan raporlar bu defa Apple firmanın 5G teknolojisine geçiş yapmasının daha önceki senelerde olduğu gibi çok uzun sürmeyeceğini gösteriyor. 4G teknolojisine göre çok daha üst düzeyde bir teknolojiye sahip olan 5G teknolojisinin son derece güçlü bir satış stratejisi meydana getireceği ön görülüyor.

2019 senesinde başta Samsung firması olmak üzere Xiaomi ve Huawei firmalarının 5G teknolojisi ile üretilmiş akıllı telefonlarını piyasaya sunması bekleniyor. Çok daha hızlı veri akışı sağlama kapasitesine sahip olan 5G teknolojisi ile dünyadaki pek çok cihazın birbirlerine seri bir şekilde bağlanması bekleniyor. Bu sebepten ötürü 5G teknolojisi ile teknoloji ağına sahip tüm sektörlerin internet uyumu için son derece önemli bir gelişme olarak kabul ediliyor.