Microsoft ve Mastercard Bir Araya Geldi

Paylaş!

Microsoft ve Mastercard Bir Araya Geldi. Mastercard şirketi bünyesinde bulunan müşterilerine sunmak istediği dijital kimlik üretiminden dolayı Microsft firması ile bir araya geldi. Mastercard ve Microsoft yetkililerinden gelen ortak açıklama ile beraber yeni bir dijital kimlik üzerinde çalıştıkları bilgisi basın ile paylaşıldı. Bu fikrin hayata geçebilmesi için Mastercard firmasının, Microsoft ile yakın bir ilişki içerisinde kalması gerekecek. Her iki şirketin de önümüzdeki dönemlerde proje ile alakalı olarak oldukça yoğun bir çalışma sürecine girecekleri yönünde gelen açıklama teknoloji severlerin ilgisini çekmeyi başardı.

Mastercard firmasının düşüncesi şuanlık oldukça iyi bir fikir gibi gözükse de bazı spekülasyonların da ortaya dolanmaya başlaması çok gecikmeden gerçekleşmiş durumda. Dijital kimlik üzerinden kendi bilgilerinin çalışacağını düşünen birçok insanın yanı sıra bu durumun oldukça yararlı olacağını düşünenler de var. Yeni servisini oluşturacak olan Mastercard firması, müşterilerinin istedikleri anda, istedikleri yerde güvenli bir şekilde kimliklerini onaylamalarını istiyor.

Microsoft Sunucu Desteği Sağlayacak

Mastercard şirklerinin yeni dijital kimlik servisi kapsamında Microsoft firması ile görüşme sağlaması üzerine gözler Microsoft’a çevrilmiş durumda. Dijital kimlik ile ilgili pek çok kişinin aklındaki soru kartın nasıl kullanılacağı şeklinde olmakla beraber bilgilerin güvenilir bir şekilde saklanma işlemi ve sunucu hizmeti de Microsoft firmasına düşüyor.

 

 

Firmanın Mastercard ile yapacağı ortaklıkta payının ne kadar olacağı konusunda her hangi bir bilgi gelmese de muhtemelen Azure gibi bir sistem üzerinden firmaya sunucu desteği sağlayacağı konuşuluyor. Önümüzdeki aylarda ortaklıkla ilgili daha detaylı bir planlama ile beraber basının karşısına çıkmaları beklenen iki dev şirketin şuanlık suskunluklarını korudukları biliniyor. Microsoft firmasının sunucu desteği ile beraber kullanıcıların dijital kartlarını diledikleri yerden onaylatabilmeleri mümkün olacak.

Mastercard ise somut kartların yanı sıra dijital kart üzerinden kullanıcı güvenilirliğini ön planda tutan bir sistemin üzerinde çalışıyor. Her iki şirketin de bu ortaklıktan elde edecekleri pek çok kar olsa da dünyanın gelişen teknoloji ile buluşması da sağlanmış olacak. Önümüzdeki aylarda net bir açıklama ile iki şirketin üreteceği kart da belli olacak.