Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Paylaş!

Türkiye Apple kullanıcılarına kısa zaman önce sunulmuş olan Apple Music deneme amaçlı her kullanıcıya ilk 3 ay ücretsiz bir sürüm kazandırdı. Bu 3 ay kullanıcıların yeni çıkmış olan Apple Music deneyimi kazanması, beğendikleri takdirde de devamlılığının sağlanması için yapılmış bir uygulama olarak gözüküyor. Apple Music uygulamasını beğenen kişi 3 ay sonunda 9.90 TL ödeyerek aylık abone olmuş oluyor. Peki beğenmeyenler için apple music aboneliği nasıl iptal edilir?

Telefonda İptal Etmek

Ücretsiz sürümünün süresi dolan ya da alınan sürenin sonuna gelinen Apple Music telefonu kullanan kişi tarafından iptal edilmediği sürece aynı şekilde otomatik devam ediyor. Otomatik bir şekilde yenilenen bu abonelik de istenmediği takdir de kullanıma yol açabiliyor. Bunu değiştirmek, yani aboneliği kendi kontrol etmek isteyenler için de çözüm bulunuyor. Öncelikle telefonda ayarlar bölümü açılıyor ve daha sonra iTunes ve App Store menüsüne giriliyor. Açılan ekranın üst kısmında apple kimliğinizi seçiyorsunuz. Burada doğrulama yapmak söz konusu olabiliyor. Bu işlemi de geçtikten sonra açılan ekranda abonelikler seçeneği bulunuyor burada da bu seçeneğe tıklanır. Daha sonra açılan ekranda hangi abonelikleriniz mevcut bunlar gözüküyor. Burada çıkan Apple Music üyeliği seçeneğine girilir ve en alt kısımda yer alan aboneliği iptal et seçeneğine tıklanarak iptal edilmiş oluyor.

Mac ya da PC Üzerinden İptal Etmek

Apple Music aboneliğini mac ya da pc ile iptal etmek isteyenler öncelikle iTunes’i indiriyor. Daha sonra buraya apple kimliği ile giriş yapılıyor. Burada Hesap seçeneği ve hesabımı görüntüle seçeneği açılıyor. Açılan yerde ayarlar kısmının en alt kısmında abonelikler yer alıyor. Buradaki abonelikleri yönet seçeneğine giderek aynı işlemler uygulanıyor.