Eski Telefondan Veri Nasıl Aktarılır?

Paylaş!

Cep telefonları; en büyük ve en önemli iletişim aracı olmasının yanı sıra, her geçen gün gelişen ve yeni eklenen özellikleri sayesinde, gün geçtikçe hayatımızda çok daha fazla yer almaya başladı. Bu durum; cep telefonlarının özelliklerinin giderek artış göstermesiyle de yakından alakalı. Geçmişte sadece konuşmak için kullanılan telefonlar, bugün fotoğraf makinesi olarak bile kullanılabiliyor. Telefondan internete girmek, video çekimi yapmak, sms yollamak da bilinen diğer özellikler. Cep telefonu kullanan kişileri en çok zorlayan konuların başında eski telefonda ki verilerin yeni telefona aktarılmasıdır. Bunu üç farklı yöntemle yapmak mümkün. Peki bu işlem nasıl yapılır, Eski Telefondan Veri Nasıl Aktarılır?

1) Klasik yöntemler

Veri aktarımında ilk akla gelen yöntemler; uzun süredir pek çok kişi tarafından kullanılmakta olan klasik yöntemlerdir. Yani verileri hafıza kartına yükleyip, kartı yeni telefona takma, aktarım kablosu kullanarak verileri önce bilgisayara sonra telefona aktarma ya da bluetooth yöntemidir. Bu yöntemler en klasik yöntem olmalarına karşın en hızlı ve güvenilir yöntemlerdir.

2) Bulut Teknolojisi

Son yıllarda giderek daha popüler bir uygulama haline gelen Bulut Teknolojisi yöntemi de en sık tercih edilen yöntemlerden bir diğeridir. Bulut teknolojisi ile veri aktarımı yapmak için; eski telefonda ki veriler Google Drive tarzı bir buluta yüklenebilir. Böylece veriler kullanılan her platformdan ulaşılabilir hale gelmiş oluyor. Bu işlemden sonra telefondan bulut hesabına giriş yapıldığında verilere erişmek mümkün.

3) Veri aktarım uygulamaları

Bazı markaların sağlamış olduğu veri aktarım uygulamaları ile de veri aktarma işlemlerini gerçekleştirmek mümkün. Bu uygulamaların en çok bilinenleri; Google Drive ve Smart Switch uygulamasıdır. Bu uygulamalar ile veri aktarımı yapmak için; eski telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağladıktan sonra, uygulamadan yükle seçeneğini seçip, yeni telefonu bağlayıp verilerin yeni telefona yüklenmesi sağlanabilir.