Kaybolan AirPods Nasıl Bulunur?

Paylaş!

Apple kablosuz AirPods kulaklıklarını duyurduğunda pek çok uzman kaybetme kolaylığı olan bu araçlar için 150 ABD Dolarının üzerinde ödeme yapılmasının kötü bir fikir olduğunu açıkladı. Sonuçta çok küçük ve hafif olan AirPod’ların kaybedilmesi kolaydır. Ancak Apple’ın kayıp ürünlerini bulmaya yardımcı olma deneyimi vardır. iPhone’umu Bul, kullanıcıların kayıp veya çalınan iPhone’larını yıllardır bulmalarına yardımcı olmuştur. Apple artık AirPod’ları bulmak için iPhone’umu Bul’u genişletti (“AirPod’ları Bul” adlı bir servisle). Peki kaybolan airpods nasıl bulunur?

AirPods Bulma Gereksinimleri

 • iOS 10.3 veya sonraki bir sürümü çalıştıran bir iOS cihazı.
 • iOS cihazında etkinleştirilmiş Airpods (Apple olmayan bir cihazla kullanıyorsanız, AirPod’ları Bul özelliğini kullanamazsınız).
 • Geçerli ve etkinleştirilmiş bir iCloud hesabı.
 • AirPods’u kaybetmeden önce iOS cihazınızda iPhone’umu Bul uygulamasını etkinleştirmiş olmak.

AirPods Bulma Adımları

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda:

 1. iPhone’umu Bul uygulamasını başlatın.
 2. Apple ID’niz ve şifrenizle giriş yapın.
 3. Listede AirPods’a dokunun.

Bilgisayarınızda:

 1. iCloud’unuza gidin ve Apple ID’nizle oturum açın .
 2. Bul iPhone’u açın.
 3. Tüm Cihazlar’a tıklayın.
 4. AirPods’u seçin.

Buradan, eksik Airpods’un yaklaşık yerini gösteren bir harita göreceksiniz. AirPods açıksa yani güç açıksa harita üzerinde yeşil bir nokta görürsünüz. Pil bittiyse, kapalı veya takip eden sistemin kapsama alanı dışındaysa gri bir nokta görürsünüz. Nokta yeşil ise bir ses çalmak için uygulamayı kullanabilirsiniz anlamına gelir. Her iki kulaklıktan biri kaybolursa ses çıkarma işlemini sol veya sağ için ayrı ayrı gerçekleştirebilirsiniz. Böylece bunları birer birer takip edebilirsiniz. Eğer haritada nokta gri renkteyse uygulama AirPods’u bulamayacaktır.

AirPods Neden Haritada Gösterilmiyor?

AirPod’larınızın yanlarında gri bir nokta varsa, bu, AirPod’ları Bul özelliğini geçerli konumlarını bulamıyor demektir. Bunun yerine, bilinen son konumlarını gösteriyor. İşte nedenleri;

 • iPhone Bul uygulaması etkinleştirilmemiş olabilir.
 • AirPods’un şarjı bitmişse yeniden şarj edilinceye kadar bulunmaz.
 • AirPods cihazınızın kapsama alanı dışında kalıyorlarsa görünmeyecektir.