Apple Watch EKG Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

Apple ürünlerine yönelik olarak geliştirilen EKG uygulaması, kalp ritminin durumu hakkında kullanıcılarına çok iyi şekilde detaylı bilgiler veren bir sistem yapısına sahiptir. Apple Watch EKG uygulaması nasıl kullanılır? Sorusu birçok Apple ürünü sahibi insan tarafından sorulmaktadır. Çünkü birçok insan bu uygulamanın sunduğu avantajlardan yararlanmak istemektedir.

Apple Watch üzerinde EKG uygulamasını kullanmak için cihazdaki dijital taç kısmı döndürülmeli ve buradan EKG uygulaması seçeneği bulunmalıdır. Sonrasındaysa parmağınızı bu alan üzerinde 30 saniye kadar tuttuğunuzda, ihtiyacınız olan test sonuçlarını almaya başlarsınız. İşlemler yapılırken ekranda ortaya çıkacak olan geri sayım sayacı da, durumu takip etmenize olanak verecektir.

EKG Uygulaması Apple Güncellemeleri

Genel olarak bu uygulamayı kullanmak, tamamen cihazın serisi ve güncellemesine bağlıdır. EKG uygulaması Apple tarafından, Apple Watch 4 serisi kullanıcıları için tasarlanmıştır. Aktif bir şekilde kullanılması için ürüne ayrıca watchOS 5.1.2 güncellemesinin de kurulmuş olması gerekir.

Bu uygulamayı Apple Watch üzerinde kullanmak için telefona da ihtiyaç olacağından aynı şekilde iPhone model telefonda da gerekli güncellemelerin yapılması gerekir. İOS ayarlarının yapılması için ayarlar bölümüne giriş yapılmalıdır. Sonra burada genel kısmından yazılım güncelleme seçeneğine giriş yapılmalıdır. Daha sonrasında ise son sürüm olan yazılımın indirilmesi gerekecektir. Bundan sonra uygun kurulum işlemleri de yapıldığında İOS güncellemesi tamamlanmış olacaktır.

Aynı şekilde watchOS güncellemesi için de telefondan watch kısmına girilmeli ve yine genel ve yazılım güncelleme seçenekleri seçilerek devam edilmelidir. Daha sonra ekranda görülen basit adımları da yerine getirdikten sonra watchOS için de güncellemeler hazır bir hale getirilmiş olur.

EKG Uygulamasını Kullanmanın Avantajlı Yönleri

Kalbimizdeki ritim durumu, bizlere vücudumuzla ilgili birçok farklı mesaj verebilmektedir. EKG uygulaması sayesinde her zaman burada yapacağımız bir testle o andaki kalp durumumuzla ilgili rahatlıkla bir bilgi edinebiliriz. Bu sayede vücudumuzdaki değişimlerin nelerden kaynaklandığıyla alakalı bir durum değerlendirmesi yapma şansımız olur.

Apple, ürünlerin daima en etkin şekilde kullanılması için sürekli olarak birtakım güncellemeler yapmaktadır. Apple Watch ürünündeki EKG uygulamasını da en güncel haliyle kullanmak için mutlaka bu güncellemeleri zamanında ve doğru bir şekilde yapmamız, doğru sonuçları alabilmemiz açısından önemlidir.