GameLoop Donma Hatasının Çözümü

Paylaş!

GameLoop ismiyle yenilenen ve yeni eklentiler getirilerek güncellenen Tencent Gaming Buddy, günümüzde epey büyük bir popülariteye ulaşmayı başardı. Mobil cihazlarla ulaşılabilen ve oynanabilen oyunları, bilgisayar ve laptop benzeri cihazlardan çalıştırmayı, oynamayı isteyenler GameLoop uygulamasını kullanıyor. GameLoop isimli emülatör, birçok mobil uygulamayı desteklediği için en çok tercih edilen emülatörlerden birisi. Ancak kullanıcıların bir kısmı oyun esnasında problemler yaşadıkları için GameLoop donma hatasının çözümü nedir öğrenmek istiyor.

GameLoop Nedir?

GameLoop, android ve ios işletim sistemine sahip cihazların marketlerinden edinebildiğiniz mobil uygulamaları, bilgisayar ve laptop gibi cihazlarda da oynamanıza imkan tanıyan bir emülatördür. Eski ismiyle Tencent Gaming Buddy emülatörüyle PUBG Mobile, COD Mobile, Brawl Star gibi birçok FPS ve MOBA oyununu bilgisayarınıza kurabiliyor ve GameLoop emülatörünü kullanan diğer oyuncularla multi-player olarak oynayabiliyorsunuz. Kısaca; GameLoop emülatörünü bilgisayarınıza ekleyerek birçok mobil uygulamaya ulaşabiliyor ve mobil cihazlara nazaran çok daha etkili bir şekilde oynama şansına sahip oluyorsunuz.

GameLoop Donma Hatası Neden Kaynaklanır?

Mobil uygulamalarını bilgisayar üzerinde oynama fırsatı tanıyan GameLoop emülatörünü sayısız oyuncu kullanıyor. Fakat tüm bilgisayarlar emülatöre aynı reaksiyonu göstermeyebiliyor. Daha öncesinde düzgün bir şekilde çalışan emülatör, ilerleyen zamanlarda bozulabiliyor veya yavaşlık, donma da gösterebiliyor. Bu durum bilgisayar sisteminin eski/kötü olmasından veya direkt olarak kullanılan emülatörün kendisinden kaynaklanıyor olabilir. Zira bilgisayarınız her ne kadar iyi olursa olsun emülatör, oyunu yalnızca belli bir seviyede oynamanıza neden olacaktır.

GameLoop Donma Hatası Çözümü

Tencent Gaming Buddy kendini yenileyerek GameLoop ismine geçmiş de olsa hala bazı bilgisayarlarda yavaşlama ve donma sorunları görülebiliyor. Hiçbir işlem yapmadan önce ilk olarak emülatör uygulamasını silip bilgisayarınıza geri yükleyin. Eğer emülatör uygulamasını silip yeniden yüklediğinizde de sorun aynı şekilde tekrar ediyorsa aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Yeniden yüklediğiniz Tencent uygulamasını açarak uygulama ayarlarına girin.
  • Ayarlarda yer alan ‘Güncelle’ butonuna tıklayın.
  • Güncelleme bittiğinde Tencenti kapatıp yeniden açın.
  • Daha sonra bilgisayarı da manuel olarak kapatıp yeniden açarak oyunlarınıza giriş yapın.

Tüm bu işlemlerden sonra kasma/donma problemi devam ediyorsa bu durum, bilgisayar sisteminiz ve ekipmanınızın yetersiz olduğu anlamına gelmektedir.