Apple Watch’da Nasıl Dil Değiştirilir?

Paylaş!

Apple Watch herkes tarafından tercih edilen ve sık sık kullanılan bir üründür. Bu ürünün sağladığı birçok kolaylık olması insanların bu ürünü kullanmasını sağlamaktadır. Birçok uygulamaya erişimi olması ve bunun yanı sıra titreyerek size uyarılar vermesi bu cihazı önemli noktalarından birisidir. Bu cihazı satın alanların genellikle sorduğu soru olan apple watch’da nasıl dil değiştirilir? Sorusunun cevabı oldukça basit ve anlaşılırdır.

Apple Watch İle Birçok Şey Mümkün

Apple Watch size eşsiz bir deneyim sunacaktır. Taptic Engine adı verilen uygulama sayesinde aldığınız bildirimlerde saat titreşim uyarısı verebilmektedir. Bu sayede kolunuzda bulunan saatiniz sadece saati gösterme görevi dışında sizi uyarma görevini de üstlenmektedir. Ekranı tamamen camdan oluşan bu cihaz hassas yapısı ile de dikkat çekiyor. Ayrıca dokunmanın yanı sıra yan tarafta bulunan saat ayarı yapma kolu ile de birçok işlem yapmanıza fırsat tanıyor.

Dakik Bir Saat Olarak Tanıtıldı

Tim Cook Yaptığı açıklamalarda bu saati dakik bir saat olarak tanıttı. Apple bu ürünün en fazla kişileştirilebilen giyilebilir bir cihaz olarak piyasa çıkardı. Bu anlamda iddialı olan şirket ürünün çok satılacağından şüphe duymuyor. Ufak dokunuşlar ile kişiselleştirebileceğiniz cihaz da dil ayarlarını yapmak da oldukça basittir.

Dil Değiştirme İşlemi İçin Gerekli Birkaç Adım

Dil ayarı değiştirebileceğiniz gibi bölge ayarını da değiştirebilirsiniz. iPhone cihazınızdan Apple Watch uygulamasını açmanız yapacağınız ilk adım olacaktır. Sonrasında saatim seçeneği seçerek ilerleyiniz. Sonrasında karşınıza çıkan ekranda Genel butonunu tıklamalısınız. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra karşınıza dil seçeneği çıkacaktır. Dil ve Bölge seçeneğine tıklayarak kendinize uygun şekilde dili değiştirebilirsiniz. Sistem dili yazısının yanında şuan var olan dil yazmaktadır. Buradan değişiklik yapabilirsiniz. Cihazınız ayarlarını değiştirmeniz 3 basit adımda tamamlanmış olacaktır.