WordPress Yazı Editörüne Yeni Buton Nasıl Eklenir?

Paylaş!

WordPress hakkında kısa bir tanım yapmak gerekirse içeriklerinizi yönetmeye yarayan bir sistem olarak belirtebiliriz. Bu sistemin amacı sahip olduğunuz web sitesini ve bu web sitesinin içeriklerini yönetmektir. Sitenizde bulunan içerikleri düzenlemenize, onları silmenize veya yeni içerikler ekleminize fırsat veren WordPress birçok alanda yardımcınız olacaktır. Yazı editörünüze yeni butonlar eklemeniz mümkündür. Önemli bir soru olan wordpress yazı editörüne yeni buton nasıl eklenir?sorusunun cevabı birkaç ufak işlem ile açıklanabilir.

WordPress Ne İşe Yarar?

WordPress ilk çıktığı zamanlarda sadece blog sitelerinin içeriğini düzenlemede kullanılıyordu. İlerleyen zamanlarda kullanım kolaylığı ve yaptığı işler ile zamandan tasarruf sağlıyor olması nedeniyle birçok web sitesi tarafından kullanılmaya başlandı. Yapı anlamıyla çok basit olarak karşımıza çıkan WordPress son eklemiş olduğunuz yazıları ana sayfanızda yayınlar ve bu sayede direk ulaşım sağlar.

Düzenleme İşlemleri Nasıl Oluyor?

Karşımıza 2 seçenek çıkıyor. Bu 2 seçenek yazıların düzenlenmesi ve sayfaların düzenlenmesidir. Sayfalar sitenizde daima sabit olarak bulunur ve depolanır. Bunlardan bahsedecek olursak iletişim, ana sayfa gibi içerikleri sabit olarak durur. Yazılar ise sürekli güncellenen kısımlardır. Bunlar kategoriler şeklinde oluşturulabilir ve düzenlenebilirler.

Yazı Editörüne Kod Eklemek İstiyorum

Yazı editörüne kod ekleme işlemini birkaç ufak hareketle tamamlayabilirsiniz. Bu sayede yeni butonlar ekleyebilir ve sitenizi daha kullanışlı bir şekle sokabilirsiniz. Eğer hazır bir yazı şablonuna sahipseniz veya belirli etiketleriniz var ise ufak birkaç kod yardımıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kodu kullanmakta olduğunuz tema içerisine eklemeniz gerekmektedir. Functions.php dosyası içerisin kodu ekleyerek yeni bir buton oluşturabilirsiniz. Yeni butonlarınız yazı editörünüze eklenecektir. Metin bölümünde karşınıza çıkacaktır. Kodda bulunan gerekli kısımları isteğinize göre doldurduktan sonra butonlarınızı kişiselleştirmiş olacaksınız. Kişiselleştirmenin ardından artık butonlarınız kullanıma hazırdır. Kodlara Google aracılıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar.