Apple Yeni Animojiler

Paylaş!

Apple yeni animojiler. Kullanıcı sayısı gün geçtikçe artan Apple ses efekti içeren yeni animojileri sunmaya hazırlanıyor. Apple markası 2017 yılının başlarında iPhone x ile beraber Animojileri’de tanıtmıştı. 2018 yılında ise kullanıcıların kendine ait kişisel avatarını oluşturabildiği memojileri iOS 12 ile gündemde tutmayı başardı. Ortaya çıkan bir patent başvurusuna bakıldığında Apple’in ses efektli animojiler konusuna yoğunluk verdiği ve çalışmalar yaptığı konuşuluyor. Yeniliklerine hiç durmadan yenilik ekleyen Apple ses efektli bu animojiler sayesinde çok konuşulacağa benziyor. Bu yeni özellik birçok kişi tarafından beğenilecek nitelikte gibi görünse de bazı kullanıcılar tercih etmeyebilir.

Ses Efektli Animojiler

Bugüne kadar yapılan ses efektli animoji çalışmalarında ses yüksekliği ile ilgili parametre seçenekleri verilmiyordu. Ancak 22 Kasım tarihinde ortaya çıkan yüz ifadelerine dayanan ses efektleri adlı bir patent başvurusunda Apple’in ses efektleri konusunda araştırmalar yaptığı ortaya çıkmış oldu.

Yapılan patent başvurusuna bakıldığında belirli bir ifade ya da ses ile video kaydı yapılacak daha sonra sesleri Animoji formundaki görsel efektlerle değiştirilebileceksiniz. Yeni çıkan bu ses efekti animojilerin en dikkat çeken ayrıntısı ise kullanıcının kendi sesini bir köpeğin animoji formatındaki sesiyle değiştirebiliyor olmanızdır.

Böylece çekeceğiniz bir video ile animojinize taklit etmesi gereken yüz ifadenizi sağladıktan sonra ekleyeceğiniz ses efektine göre sesinizi değiştirerek yeni animojiler elde edebileceksiniz. Apple yaptığı bu çalışma ile animojiye gelecekte de değer verilmesi gerektiğini gözler önüne sermiştir. Başarılarıyla gündemden düşmeyen Apple bu yeni özelliği çok yakın bir zamanda kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor. Şirketin yeni planladığı bu ses efektli animojileri birçok kullanıcı için merak konusu uyandırdı.

Cupertunolu şirketin kullanıcılarına belirli olan ifadeler ve seslerle video kaydederek daha sonra bu video ile Animoji formundaki diğer ses efektleri arasında değiştirilmesine imkan tanıyor. Apple yeni ses efektlerinde kaliteyi öncelikli tutmuş ve kullanıcıları için ekstra bir ayrıcalık tanımıştır. Telefon zil sesleri ve çağrı özellikleriyle, kullanıcılarına hoş içerikler sunuyor. Akıllı telefon ve tabletlerde öncü firma Apple, son eklediği bu özellikleriyle zirveden inmeyeceğe benziyor.