Lider Otomobil Markası Yeni Otomobilini Tanıttı

Paylaş!

Lider otomobil markası yeni otomobilini tanıttı. Lider otomobil markalarından biri olan ve Asya kıtasının en iddialı otomobil markalarından bir tanesi olan Honda araba markası, Çin pazarına girmek için kolları sıvadı. Uzun süreden beridir Çin pazarına girebilmenin hedefi içerisinde olan ünlü otomobil markası yeni üreteceği elektrikli otomobil serisi üzerinde bilindiği gibi aylardır çalışmakta. Yapılan çalışmalarda son noktaya ulaşan Honda mühendisleri, aracı tanıtmak ve Çin pazarında pay sahibi olabilmeye zemin hazırlamak amacıyla elektrikli model aracı Guangzhou otomobil fuarı tanıtımına gönderdi.

Honda Çin Pazarına Girmeyi Başardı

Bilindiği üzere bir süredir Honda otomobil markası yaptığı çalışmalar sonucunda üretimini gerçekleştirmeyi düşündüğü ve Çin’de pazarlamayı planladığı yeni otomobili VE – 1 ismindeki kompakt SUV model elektrikli otomobilini tasarım açısından bitirdi ve yeni model ürünün son halini görücüye çıkarmak adına Çin’in Guangzhou kentinde yer alan Guangzhou Otomobil Fuar’ına gönderdi. Tanıtım amacıyla fuara gönderen elektrikli araç, pek çok Çinli iş adamı tarafından oldukça beğenildi ve daha üretimi ve satışı başlamadan siparişler alınmaya başlandı. Otomobilin bu şekilde memnuniyet, takdir ve ilgi karşılanması, pek çok otoriter tarafından Honda markasının Çin pazarına girmeyi başardığı şeklinde yorumlandı.

Diğer bir yandan Honda VE – 1 isimli elektrikli otomobil, dizel, benzin ve hibrit sistemi gibi üç yakıt cinsini de içerisinde barındıracak bir otomobil olarak dizayn edildi. Bunun yanı sıra Honda VE – 1 isimli elektrikli otomobil 120 Kw’lık bir motor hacmine sahip olacak ve 56 khW’lık aküsüyle yaklaşık olarak 350 km yol gidebilecek. Aracın açıklanan boyutları 4,4 * 1.8 *1.6 ebatları olarak kaydedildi. Aracın Çin’deki satış fiyatı 170,800 yuan olarak açıklandı. Aynı zamanda Honda’nın çok kısa bir süre içerisinde seri üretimine geçeceği ürünün ilk satışa sunulacağı pazar öncelikle Çin olacak ve sonrasında diğer Avrupa ve Amerika ülkelerinde satışa sunulmaya başlanacak. Honda üretimini gerçekleştirmeye hazırlandığı bu otomobil modeli sayesinde hem Çin’de yer alan otomobil pazarından kendine pay çıkarmayı hem de dünya genelindeki pazar paylarını yükseltmeyi amaçlamaktadır.