Apple’ın USB-C Lightning’i Beklenenden Erken Geliyor

Paylaş!

Apple’ın USB-C Lightning’i Beklenenden Erken Geliyor. Apple firması yeni nesil ürünlerin üretimini her geçen sene daha da ileriye taşıyarak kullanıcılarının beklentilerini karşılamakta. Bu yeni nesil teknoloji ürünlerinden bir tanesi olarak bilinen USB-C Lightning, firmanın daha öncesinde öngördüğü satış tarihinden daha erken sürede satışa çıkmaya hazırlanıyor. Bataryalar üzerinde uzmanlaşmış olan Çin menşeili Charger LAB, Apple firmasının 6 haftalık bir süreç içerisinde USB-C Lightning ürününü üretebilmek adına gerekli olan malzemelerin sevkiyatı için kendileri tarafından firmaya gönderim yapacaklarını açıkladı.

Daha öncesinde teknoloji sektöründe ve basında çıkan bazı haberlere göre yeni nesil şarj aleti olarak kullanılabilecek olan USB-C Lightning’in 2019 senesinin ilk yarısından önce gelmeyeceği şeklinde bir öngörü söz konusuydu. Ancak bu durum Charger LAB firmasından gelen açıklama ile tamamen değişmiş oldu. 6 haftalık süre içerisinde kendilerinden tedarik edilecek olan ürünlerin Apple firmasına gönderilmesi konusunda sevkiyat işlemini başlatacak olan firmanın durumu ürünün satışının erken çıkacağı şeklinde söylentilere neden oldu.

USB-C Lightning Hızlı Şarj Teknolojisini Üst Seviyeye Taşıyacak

Apple firmasının üretmiş olduğu bütün cihazlarda hızlı şarj özelliği ile öncü olduğu bilinen bir gerçek. İlk ürettiği modelin adına Lightning adını veren ve bu ürünün satış fiyatının her ülkede giderek düşmesi ile beraber USB-C Lightning söylentilerini daha da körükleyen Apple firması, 3. parti üreticileri ile beraber bu yeni nesil üründe büyük bir satış patlaması yaşaması bekleniyor. Bu yöntem ile beraber Apple cihazlarını daha hızlı bir şekilde şarj etmek isteyen kullanıcılar, aynı zamanda büyük adaptörleri de kullanabilecekler.

Başlangıç sürecinde bu yeni nesil şarj kablolarının fiyatlarının oldukça yüksek olacağı ancak daha sonra düşeceği konusunda bir öngörü mevcut. İlerleyen dönemlerde normal şarj kabloları ile ve rakibe nazaran satış politikası uygulanması ile Apple firmasının bu yeni nesil şarj cihazlarının fiyatlarını düşürmesi bekleniyor. Apple’dan önce çıkması beklenen 3. parti şirketlerden de temin edilmesi beklenen bu yeni şarj cihazı için firmanın üretim işlemine başlaması 6 haftalık bir süreç içerisinde gerçekleşecek ve tüm dünyada satışı yapılacak.