WhatsApp Android Tabletlerde Kullanılacak

Paylaş!

WhatsApp Android Tabletlerde Kullanılacak. Android ve IOS işletim sistemlerine sahip olan tabletlerle alakalı olarak katı ve ilginç bir politika izleyen Whatsapp, en sonunda bu inadından vazgeçti. 2010 senesinde kullanıcıları ile buluşan ve kısa sürede dünyanın en çok kullanılan kısa mesaj servisi haline gelen Whatsapp uygulaması, kullanıcıların hayatlarına girdiğinden beri her hangi bir tablette kullanım desteği sağlamıyordu.

Bu sürecin değiştirilmesine ilişkin firmanın yetkililerinden son dakika gelen hamle ile beraber şuanlık sadece Android işletim sistemlerine sahip olan tabletlerde yer alacak olan Whatsapp uygulamasının duyurusu yapıldı. Her şeyin tam anlamı ile kullanıcıların beklediği gibi olmadığı da gözlerden kaçmadı. SIM karta bağlı bir şekilde çalışmakta olan Whatsapp uygulamasının tabletlerde desteklenebilmesi ve çalışabilmesi için öncelikli olarak tabletin SIM kart desteğinin olması gerekiyor. Bu durum da yeni çıkan modeller için geçerli olduğundan dolayı eski sistem tabletleri kullanan kişiler Whatsapp uygulamasını yine kullanamayacaklar.

WiFi Bağlantısında Çalışmayacak

Android işletim sistemi bulunan tabletlerde yer alacak olan Whatsapp uygulamasının SIM kart destekleyen tabletlerin yanı sıra sadece WiFi desteği olan tabletlerde de çalışmayacağı konusunda şirket yetkililerinden açıklama geldi. Henüz kullanıcılara sunulmamış olan pek çok deneysel özelliğin de test edildiği Whatsapp uygulaması kapsamında beta programı ile ilk etapta deneme yapılacak. Telefon dışındaki teknolojik cihazlarda Whatsapp uygulamasını kullanmak isteyen kişiler, Whatsapp Web ve benzeri küçük hileler kullanarak şuan bu uygulamayı kullanmaktalar.

Bu durumun farkında olan şirket ise belirli şartların sağlanması halinde Google Play Store üzerinden indirilebilecek olan bir Whatsapp uygulamasının geliştirildiği konusunda açıklamalarda bulunarak pek çok kullanıcının dikkatini çekmeyi başardı. Ancak bahsi geçen şartlar sonrası yine birçok kullanıcı hayal kırıklığına uğramış oldu. Whatsapp uygulaması tablet cihazlarında tıpkı Telegram gibi bir mobil onay sürecinden geçtikten sonra kullanım sağlayabilecek. Bu uygulama kapsamında desteklenen modeller ise firmaların son çıkardığı modeller içerisinde yer alıyor. Eski modellere sahip olan kullanıcılar eski usül küçük hileler ile Whatsapp uygulamasını kullanacaklar gibi görünüyor. Şirketten gelen açıklamalar şuanlık bazı modellerin desteklendiğini gösteriyor.