Apple’ın Verdiği Batarya Hakkındaki Bilgiler Yanlış

Paylaş!

Apple’ın Verdiği Batarya Hakkındaki Bilgiler Yanlış. Gelişen teknoloji ile her gün yeni telefonlar kullanıcılara sunulmakta. Her şirket ürettiği telefonların daha fazla satılması ve daha fazla kazanç elde etmek için bazen yanlış bilgiler vermekte. Apple’da ürettiği telefonlarının batarya kullanımlarının uzun olduğunu iddia etmekte. Ancak kullanıcılar beklenen sonuca ulaşamayınca bir test yapma kararı almış.

Testte Beklenen Sonuç Çıkmadı

İngiltere merkezli bir grup 9 adet telefon üzerinde test yaptı. Farklı senaryolar ile yapılan testlerde çıkan sonuç üzücü. Apple’ın sunmuş olduğu kullanım süresi %18 ile %51 oranları arasında abartı olması kullanıcıları üzdü. Özellikle İPhone XR ile yapılan testte 25 saat kullanıma uygun olduğu iddia edilen batarya 16 sait 32 dk. dayandı. Buda Apple’ın oranı %51 fazla söylediğini göstermekte.

Apple’dan Açıklama

Bu konuda sessiz kalmamayı tercih eden Apple’dan bir açıklama geldi. Açıklamada “Ürünlerimizi titizlikle test ediyoruz ve pil ömrü iddialarımızın arkasında duruyoruz. Donanım ve yazılım arasında oluşturduğumuz başarılı uyumluluk ile iPhone, pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için güç kullanımını akıllıca yönetebilecek şekilde tasarlanmıştır” ” ifadelerinde bulundu.