Xcor Şirketinden Uzay Bileti Alanlar İade İstiyor

Paylaş!

Xcor Şirketinden Uzay Bileti Alanlar İade İstiyor. Uzaya gitme konusunda yaptığı çalışmalar ile ön plana çıkan Xcor şirketi, Uzaya Yolculuk adı altında bilet satarak insanları uzaya götürmeyi düşünüyordu. Fakat işlerin ters gitmesi şirketin kısa sürede batmasına neden oldu. Teki 100 bin dolara satılan Uzaya Yolculuk biletlerinden satın alanlar paralarının yaşanan sorunlardan dolayı iade edilmesini talep ediyor. Uzaya gitmek insanların en büyük düşlerinden biridir.

Bu düşü yaşamak isteyenler Xcor şirketinin sattığı biletlerden satın alarak rüyayı gerçeğe dönüştürmek isterken maalesef şirket iflas etti. Hayalin gerçekleşmesi için çalışmalar yapan, her türlü imkanı kullanan şirket daha fazla dayanamadı ve 2017 yılı içerisinde iflasını sundu. Şirket bünyesinde yaşanan sıkıntılar sürekli ertelendi.

Verilen kalkış tarihlerinin sürekli değişmesi insanların kafalarındaki soru işaretlerinin aydınlığa kavuşmasının en büyük belirtisi oldu. Nael Hamameh isimli kişi 100 bin dolara satın almış olduğu bilet ile 2011 yılında Uzaya Yolculuk yapılacağını düşünüyordu. Verilen tarih sadece fiyasko çıkarak insanların hayallerini yıkan bir olaya dönüştü.

Nael Hamameh aldığı bileti iade etmeyi düşündü. Ama şirket ona biletini başkasına satacaklarını söyledi. Buda oyalama taktiği olduğu 2017 yılında şirketin iflası ile ortaya çıktı. 2015 yılı içerisinde verilen tarih ile insanlar yine umutlandı. Fakat yine tarih ertelendi. Tam 282 adet bilet satışı gerçekleştiren Xcor şirketi sessiz sedasız ortalıktan kayboldu.

Para İadesi Avukatlara Göre İmkansız

Şirketi dava etmek isteyen mağdurların Avukatlarından bu durumun neredeyse imkansız oldukları yanıtını almaları onların yıkılan Uzay hayallerinin yan ısıra giden parçalarından dolayı yıkılmalarına sebep oldu. Oldukça fazla kişinin davacı olması bu alandaki karmaşayı arttırıyor. Çoğu insan kaybettiği paraya yakınırken, bir kısmı ise çocukluktan beri düşüne kurduğu Uzaya gidememenin üzüntüsünü yaşıyor. İnsanların ilgisini çeken en önemli şey yapılacak seyahatlerin tek kişilik olarak gerçekleştirilmesi oldu.

Hayallerini bu şekilde gerçeğe dönüştürmek isteyenler uğradığı şaşkınlık karşısında paralarını geri iade edilmesini istiyor. Fakat açılan davaların avukatlara göre olumsuz karşılanması yüksek bir ihtimal. Şu anda net bir karar yok. Fakat açılan davaların sonuçsuz kalacağı belirtiliyor.