Bilgisayardaki Müzikler Spotify’a Nasıl Eklenir?

Paylaş!

Spotify, son zamanların en yaygın şekilde kullanılan ve gün geçtikçe güncellemelerle kendisini yenileyen bir müzik dinleme platformu olmuştur. Kendi içerisinde bulunan kısımlar sayesinde her müzik kitlesine hitap eden bu platformda milyonlarlarca parça bulunuyor. Ancak bu milyonlarca şarkı arasında bazen dinleyicilerin istedikleri şarkılar çıkmıyor ve dinleyiciler istediği her şarkıya ulaşamıyor. YouTube kadar popüler olan bu uygulamada eksik parçaların olması dinleyiciler ve uygulama kullanıcıları tarafından şikayet topluyor. İstediği şarkıyı Spotify uygulamasında bulamayan kişiler şarkılarını kendi bilgisayarları üzerinden uygulamaya aktarıyor ve bu şekilde dinleyebiliyor. Peki bilgisayardaki müzikler spotify’a nasıl eklenir?

Bilgisayardan Spotify’a Müzik Aktarma Nasıl Olur?

İlk olarak yapılması gereken şey Spotify uygulamasına eklenecek olan parçanın bilgisayar üzerine indirilmesidir. Birden fazla parça bulunuyorsa bu parçalar indirilirken sonra bilgisayarda bir klasör oluşturulmalı ve hepsi oraya taşınmalıdır. Yalnızca tek klasörde toplanan parçaların ardından Spotify’a girilerek uygulamanın ayarlar kısmına gelinir ve buradan “yerel dosyalar” seçeneği tıklanarak buradan kaynak ekleme seçeneğine gelinir. Bu kısım bilgisayarda oluşturulan klasörün eklenmesi gereken kısımdır. Eklendikten sonra şarkılarınız yerel dosyalara geçirilmiş olur ve bu şekilde masaüstüne eklemiş olursunuz. Bilgisayarın ardından telefona geçirilmek için birkaç şey daha uygulamak gerekecektir. Bunun için de ilk önce bir klasörü oluşturmak gerekir ve oluşturan kısım telefonla bağlanarak yerel dosya eklemesi yapılır.

Bilgisayardan Müzik Aktarmak İçin Premium Üyelik Gerekir mi?

Bilgisayardan Spotify’a müzikleri aktarmak için herhangi bir Premium üyelik gerekmeyecektir. Bu durum tamamen uygulamanın indirme kısmıyla tamamlanabilir. Ancak bilgisayarın ardından uygulamayı telefonda açmak ve kullanmak isteyen kişilerin Premium üyeliği olması gerekir. Premium üyeliğine sahip olmayan kullanıcıların telefonlarını müzik aktarmaları mümkün değildir.

Müzik Ekleme Sınırı Var mıdır?

Müzik eklemek için herhangi bir sınır yoktur. İstenilen her dosyanın eklemesi aynı şekilde uygulanarak yapılabilir. Müziklerin eklenmesi için indirme işlemi ve aktarma işleminin yapılmasıyla her zaman müzik eklemesi gerçekleştirilebilir.