Netflix İzleme Geçmişini Temizleme

Paylaş!

Dünyanın en büyük pay tv’lerinden biri olan Netflix, son yıllarda ülkemizde de birçok kesim tarafından kullanılan bir ürün haline geldi. Ön ödemeli sistem ile çalışan Netflix kullanıcılarına farklı izleme olanaklarına sahip paketler ile hem dizi hem de film izleme imkanı tanıyor. Arşivinden binlerce içerik bulunan platform Türkiye genelinde 235.000 aboneye sahiptir. Hal böyle olunca da Türk içerikleri günden güne artmaktadır. Netflix izlenilen içeriklerin bir listesini tutmaktadır. Bu liste hangi tarihte ve hangi saatte hangi içeriğin izlendiğini kullanıcıya gösterir. İsteyen kullanıcılar platformun kaydettiği bu listeyi silebilirler. Netflix izleme geçmişini temizleme işlemi oldukça basit ve fazla vakit almayan bir işlemdir.

İzleme Geçmişi Alanına Ulaşmak

Netflix platformu üzerinden izleme etkinlikleri ulaşmak, listeyi görüntülemek ve temizlemek için yapılması gereken ilk adım Sağ üst köşede bulunan profil fotoğrafına tıklandığında açılan sekmeden ”hesap” alanına geçiş yapmaktır. Bu alanda faturalama bilgileri, şifre değişiklik, medya merkezi gibi birçok alanın kontrolü sağlanabilir. İzleme geçmişi seçeneği ile izlemenin detaylı listesine ulaşılabilir.

Geçmişi Silme İşlemi

İzleme geçmişi bilgisini sunan alana ulaşıldıktan sonra listeli bir şekilde izlenilen içeriklerin detay bilgileri yer almaktadır. İzlenilen içeriğin üzerine gelindiğinde içeriğin silinmesini sağlayan bir öğe belirmektedir. Bu öğeye tıklayarak içerik listeden silinmiş olur. İstenildiği takdirde içeriğe ait tüm bölümleri tek tek silmek yerine ”içeriğin tümünü sil” alternatifi seçilerek izleme geçmişinden izlenilen tüm bölümler ve sezonlar tamamen silinebilir.

İzleme Geçmişi Silindikten Sonra İçerik Karşımıza Çıkar Mı?

İzleme geçmişinden silinen içeriğe ait tanıtım Netflix ana sayfasında bir daha size gösterilemez. Ta ki siz içeriği arama kutusu bölümünden aratarak yeniden izlemeye başlayana kadar.