Bir Yenilikte Facebook’tan

Paylaş!

Bir Yenilikte Facebook’tan.Sosyal medya hesapları her geçen gün daha geliştirilmiş sürümler ile güncelleştiriliyor. Facebook son güncelleştirme işlemini ‘neden bu postu görüyorum’ özelliğini ekleyerek yaptı. Bu özellik sayesinde daha kişiselleştirilmiş içerik ile kullanıcılarına daha şeffaf bir haber akışı sağlamak amacında olduklarını belirten Facebook bu sayede zararlı içeriklerden kullanıcıların korunması sağlanacağının altını çizdi

Her Yenilik Daha Çok Keyif

Bu yazılımın geliştirilerek güncellenmesine Yeni Zelanda’da Camilere yapılan saldırıların Facebook Live üzerinden gerçekleştirilmesinin üzüntüsünün yol açtığını ve yararlı bir çalışma olduğunu belirten Facebook yetkilileri hassasiyete önem verdiklerini dile getirdiler.

Bu özellik sayesinde Facebook ekranınızda haber kaynağına gönderilen bir gönderi hakkında daha detaylı bilgi edinmek mümkün olacak. Ayrıntılı tüm bilgilere yer verilecek olan gönderinin kullanıcısının kim olduğu ve sizinle bir bağlantısının olup olmadığı bilgisi yer aldığı gibi, isteğiniz doğrultusunda gurup sayfa ve gönderiler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Facebook bu fikrin geliştirme sürecinin, 2014 yılında geliştirilen ve bir Facebook yazılımı olan ‘neden bu reklamı görüyorum’ üzerinde gerekli değişiklikleri üzerinde yapıldığına değinildi.