Evernote Notlarınızı Dışarı Nasıl Aktarırsınız?

Paylaş!

Bazı durumlarda evernote gibi not programlarından dışarı not transferi yapmak zor aşamalardan oluşabiliyor. Bu konuda sıkıntı yaşayan kişilere rehber niteliğine olan bu makalede evernote notlarınızı dışarı nasıl aktarırsınız? Sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Evernote Programı Nedir?

Evernote adlı program gerek not almak gerek çeşitli dosyaların takibini yapmak ya da oluşturulan projeleri daha kullanışlı hale getirmek adına meydana getirilen bir programdır. Kişilerin daha sonraki günlerde bulmak isteyebileceği her türlü içeriği depolayabileceği bir ortam haline gelmiştir denilebilir.

Evernote Ne İşe Yarar?

Evernote programı verileri ayrı ayrı olacak şekilde bölmelere ayırmaya imkân verir. Bunun için de içerikleri dışa aktarırken, her notun Evernote’un .enex şeklinde ayrı bir dosya uzantasına sahip olduğunu bilmek gerekir. Eğer istenirse dosyalar bir HTML dosyası olarak da dışa aktarılabilir. İçerik ya da dosyaları sadece bilgisayar ya da tabletler için Evernote yerel uygulamasını kullanarak da dışa transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Genel olarak bakıldığında Mac ve Windows sürümler için durum hemen hemen benzer bir şekildedir.

Dışarı Aktarım Aşamaları

Evernote programının sol tarafında yer alan menü içerisinden Not Defteri kategorisine girin ya da bir üst menüden Görünüm daha sonra da Not Defteri’ne tıklayın. Bu aşama ana pencerede yer alan bütün Evernote not defterlerinin bir listesini sunacaktır. Dışarı transfer etmek istediğiniz notları seçin. (Eğer bütün dosyaları aktarmak istiyorsanız tümünü seçebilirsiniz.)

Ardından seçilen notların üzerine sağ tıklayarak “Notları Dışarı Aktar “ seçeneğine basın. Bir diğer yol olarak üst menüden Dosya> Notları Dışarı Aktar seçeneğini de seçebilirsiniz. Gelen ekranda dışarı transfer edeceğiniz dosyaya bir isim vererek kaydetmek istediğiniz klasörü tercih edin. Daha sonra da İlişkili etiketler hakkında bir karar verip kaydet butonuna basın.