Call Screen Nedir?

Paylaş!

Sürekli gelişen ve değişen bir iletişim çağında yaşıyoruz. Artık yepyeni özellikler ve farklılıklar arz eden birçok cihaz ve kullanım metotlarını kullanıyor ve hayatımızı her geçen gün daha da kolaylaştırıyoruz. Bunlara verilebilecek en son örneklerden biri de call screen’dir. Peki bu call screen nedir? Bu soruya cevap vermek için ve sizin bu fırsattan istifade etmeniz için gerekli bilgileri vereceğiz.

Akıllı Telefonlar

Hayatımızın artık vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı cihazlar ve özellikle de cep telefonları gelişmeleri ve her gün yenilenen özellikleri ile bizlere farklı kullanım şekilleri sunmaktadır. Hızlı ve yeni olan bu gelişmelere ayak uydurabilmek ve bunları takip edebilmek için gelişmeleri yakından takip etmek gerekir.

Yepyeni Bir Özellik: Call Screen

Şu an için oldukça ilginç olan bu özellik henüz tam kullanım aşamasında değildir. İlk defa ABD’de kullanılan bu özellik şimdilik sadece İngilizce olarak hizmet vermektedir. Ancak yakın zamanda dünya üzerinde oldukça geniş bir kullanım kitlesine ulaşacağı şüphesizdir. Bu uygulama Google Asistan tarafından açtırılan bir özelliktir. Ana işleviyse tam olarak şudur ki, örneğin yabancı bir numara sizi aradı ve siz bu numarayı açmak istemediniz. Bu durumda telefonu bu uygulamaya açtırabilir ve karşı tarafın size söylediklerini uygulamanın size yazı olarak sunmasıyla görebiliyorsunuz. Yani karşı tarafa bir nevi konuşmak için müsait olmadığınızı belirtiyorsunuz.

Yararları Nelerdir?

Bu uygulama sayesinde artık size ulaşan yabancı numaraları açmadan da karşıdaki kişinin size söylediklerini öğrenebilirsiniz. Telefonunuzu uygulamaya açtırarak karşı tarafın söylediklerini çevrilen yazı sayesinde okuyabilir ve direkt olarak iletişime geçmeden de ne söylendiğini anlayabilirsiniz. Bu yeni uygulama ile çok daha yeni ve farklı bir iletişim çağına gireceğimiz kesindir.