Chrome’da Birden Fazla Google Hesabı Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

Başkaları ile ortaklaşa kullanılan bir bilgisayar aynı anda aynı internet tarayıcısının da kullanılmasına neden olur. Bu gibi durumlarda açık bırakılmış olan Google hesabı Chrome tarayıcısı içerisinde farklı bilgilerin yer almasına etken oluşturduğu için Chrome’da birden fazla Google hesabı nasıl kullanılır? Sorusunun cevabını aramak için kullanıcıların belirli adımları takip etmeleri gerekir.

Chrome Özel Profil Oluşturma

Chorme tarayıcısı içerisinde özel bir profil oluşturarak aynı anda birden fazla Google hesabını kullanabilmek mümkün olur. Bunun için tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan hesap ayarları bölümünden Kişileri Yönet sekmesine tıklanması gerekir. Sağ alt kısımda bulunan Kişi Ekle menüsünden başka hesap ekleyerek aynı anda farklı hesapların kullanım durumu söz konusu olmaktadır.

Chrome Profil Değiştirme

Chrome tarayıcısı içerisinde açılmış olan birden fazla Google hesabı arasında değişiklik yapmak için bir kaç basit adımın takip edilmesi yeterli olacaktır. Sağ üst köşede bulunan hesap üzerinden bütün profillere aynı anda erişim sağlanabilir. Geçiş yapılmak istenen hesabın profiline tıklandığı zaman Chrome tarayıcısı içerisinde o Google hesabı üzerinden kullanım yapabilmek mümkün olmaktadır. Google hesapları arasında geçiş yapmak için bütün hesapların ekli olması gerekir.

Chrome Google Hesabı Açma

Chrome tarayıcısı içerisinde Google hesabı açmak için Google arama motoruna erişim sağlanarak sağ üst köşede yer alan “Oturum Açın” ya da “Hesap Açın” sekmesine tıklanması gerekmektedir. Burada kullanıcıdan istenen bilgilerin girilmesi dâhilinde hesap açma işlemi başarı ile gerçekleştirilmiş olur. Oturum açma menüsünden mail adresi ve belirlenmiş olan şifre ile oturum açıldıktan sonra birden fazla hesap arasında geçiş yapabilmek, diğer hesapları da aynı bilgisayar üzerinden kullanabilmek kullanıcılar adına mümkün hale gelir.