Xiaomi Mi Mix 3 Ön İnceleme

Paylaş!

Xiaomi Mi Mix 3 Ön İnceleme

Amiral Gemisi telefonlarının katili Xiaomi Mi Mix 3 özellikleri ve fiyatı ile resmi olarak ortaya çıktı. Çentik ekran furyasına kapılmayan hatta çerçevesiz ekranın öncülerinden olan Mi Mix serisinin son telefonu Mi Mix 3 ön kamerası ile de ayrıca dikkat çekiyor.

Daha önce ön kamerasını ekranın altına konumlandıran Mi Mix bu sefer kızaklı ekran modasını günümüze uyarlayarak farklı bir tasarım ile çentiksiz neredeyse tam ekran deneyimi sunuyor.

Xiaomi Mi Mix 3 özellikleri ve fiyatı

Kızaklı telefon hemen bozulur mu acaba düşüncesi olsa da firma 300 bin açılık kapanma garantisi veriyor ve bu da yaklaşık 7-8 yıllık bir kullanıma denk geldiğini iddia ediyor. Kızak altında saklı olan telefonun kamerası ise 24 MP ile yine şaşırtıyor. Ayrıca derinlik ölçen bir de 2 MP lik bir sensör kamera bulunuyor. Cihazın arkasında ise 12 MP lik iki adet kamera bulunuyor. Bu kameraların diyafram aralığı ise f/1.8 ve f/2.4 olarak açıklandı. 4K 60 fps video kaydı yapan Xiaomi Mi Mix 3 özellikleri 4 eksenli OIS sayesinde daha stabil videolar çekebilmenizi sağlıyor.

İşlemcisini 2.8GHz Sekiz Çekirdekli Spandragon 845 seçmesi ile amiral gemisine yakışan bir tercih yapmış bulunuyor. Android 8.1 Oreo işletim sistemi, MIUI 10 arayüzü ile geliyor. 3,850mAh batarya kapasiteli temassız şarj olabilen telefonun kutusundan temassız şarj cihazı da çıkıyor.

5G desteği sunan ilk telefon olmanın yanı sıra 10 GB RAM seçeneği de gönülleri çeliyor. %93.4 lük ekran/gövde oranına sahip telefon fiyatları bugünün kurlarıyla vergisiz haliyle yaklaşık olarak ,

6GB Ram 2750 TL

8GB Ram 3350 TL

10GB Ram 4250 TL aralığında Ram ve dahili bellek seçeneğine göre çeşitlilik gösteriyor.

Daha detaylı olarak aşağıdaki youtube videomuzu izleyebilirsiniz.