Çift Renkli Cep Telefonu

Paylaş!

Çift renkli cep telefonu. Gün geçtikçe yenilenen teknolojiler insanların talep ve zevklerine göre şekil alır. Sevilen ve talep edilen ürünler sürekli şekilde geliştirilmeye devam edilirken diğer taraftan işin içine giren rekabet ise bir an önce piyasaya sürülmesi için çalışmaların hızlanmasına neden olur. Samsung kanadından gelen bir yenilik haberi daha durumun tam olarak böyle olduğunu kanıtladı. İlk kez çift renkli cep telefonu tasarımı yapan Samsung Çin pazarının taleplerine karşılık olarak piyasaya sunduğu yeni S9 için ise oldukça iddialı konuştu. Buz mavisi rengine eklenen yeni renkler ile piyasaya dağıtılmaya başlayan model için pazardan gelecek tepkiler ise merak konusu olmaya başladı.

Samsung ve S9 Yenilikleri

Samsung tarafından sunulan modellerin en sonuncusu olarak görülen S9’un piyasa ile tanıştırılmasının üzerinden ortalama 9 ay geçmesine karşılık Samsung modelin üzerinde yaptığı değişiklikler ile değişik pazarlara hitap etmeye çalışıyor. Modelin yayınlanmasının modelin üzerinde değişiklikler yapılmasına engel olmadığını anlatan bir yol izleyen firma yaptığı en son duyuru ile Galaxy S9 serisi için buz mavisi rengini tüketicilerin yorumlarına açtı.

Samsung tarafından yapılan bu örnek aslında türünün ilk örneği değildir. Çünkü aynı şekilde bir önceki model sürümü olan S8 içinde firma aynı şekilde Burgonya Kırmızısı renk seçeneğini aylar sonra sunmuştu. Bu nedenle ilk olarak değerlendirmek oldukça yanlış olur. Samsung buz mavisi seçeneği ile şirketin kullanıcılarına renk paletleri konusunda oldukça seçici davranmalarına neden olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Çin pazarında etkin rol oynayan Samsung genelde piyasanın neleri talep ettiğini takip eden bir firma olarak göze çarpar. Çin’de faaliyet gösteren diğer akıllı telefon üretici firmalar artık iki renkli tasarımları pazar ile buluşturmaya başladıklarından dolayı Samsung’da pazarın taleplerine karşılık mavi ve beyaz arasında geçişi bulunan yeni S9 ile trendin öncülerinden bir tanesi olmaya başladı. Diğer renklerinden bariz şekilde farklı olmamasına karşılık kullanıcılarına farklı renkler sunmaya devam eden Samsung bu konuda başarılı olduğunu da rakiplerine duyurmaya çalışmaktadır. Piyasadan gelecek yorumların ise oldukça iyi ve başarılı olacağı yönünde çeşitli paylaşımlar yapılmaya başlandı.