Çin’den Yeni Bir Telefon Modeli Daha

Paylaş!

Çin’den Yeni Bir Telefon Modeli Daha. Çin’li telefon üreticisi Oppo, bir kaç aydır yeni telefon modeli üzerinde çalışıyordu. K serisine yeni eklenen Oppo K1, geçtiğimiz gün tüketicilerin beğenisine sunuldu. Yeni tasarım telefon modelinde görsellik ve iç dizayn ön planda tutulmuş. Su damlasını andıran görünümü ve incecik çerçevesi ile tüketicilere sunulan Oppo K1, 6.4 inç’lik ekranı ile orta düzey telefon modellerinde tercih edilen bir telefon modeli olacağa benziyor. Oppo K1, 64 gb olarak genişletilebilen bir hafızaya sahip olarak üretilmiş ve Android 8.1 işletim sahibi olarak tasarlanmış. Arka ve ön kameraları 25 mb olarak ayarlanmış telefon modeli kaliteli içerik özelliklerini modelinde barındırıyor.

Tasarım Detayları

İnce ve şık görünümlü büyük ekranlı Oppo K1, oldukça hoş görünümlü bir telefon. Su damlası modeliyle, telefon kılıfına ihtiyaç duymuyor. Mavi ve kırmızı renkleri ile piyasaya çıkan ve görselliğin ön planda tutulduğu telefon, hafif ve oldukça kullanışlı. Oppo K1’in dokunmatiği ekrana gömülü olarak tasarlanmış ve parmak izi okuyucusu özelliği ile kullanılıyor. Bu sayede sert dokunuşlardan etkilenmesi önlemini alan Oppo K1, üreticileri tasarım harikası bir model oluşturmuşlar. Model zarif görüntüsünün yanı sıra renkli bir görüntüye de sahip. Mocha kırmızısı rengi modelinin bayanlar için tasarlandığı düşünülürken, mavi modelininde erkek tüketicilere hitap ettiği düşünülüyor.

20 Ekim’de Satışına Başlanıyor

Oppo K1’in iki renk seçeneği bulunuyor. Mavi ve kırmızının farklı tonlarda kullanıldığı akıllı telefon, piyasaları sarsacağa benziyor. Oppo K1 akıllı telefonun 20 Ekim’de satışa çıkarılacağı bildiriliyor. Cihaz’ın 4 GB ram’li olan modelinin 1399 Lira olarak satılacağı açıklanırken, 6 gb ram’li olan modelinin 1599 Lira olarak satışa çıkarılacağı açıklandı. 3500 mah bataryaya sahip olduğu açıklanan Oppo K1, Snapdragon 660’a benzerliği ile de dikkat çekiyor. Telefon üretiminde sınır tanımayan Çin’in son gözdesi Oppo K1, piyasalarda fiyat ve özellikleri ile çok konuşulacağa benziyor. Görüntü kalitesi ve renk seçimleri ile gösterişli bir telefon üreten Çin’li telefon üreticileri, Oppo K1’in yeni bir telefon modeli olarak çok tutulacağına yönelik açıklamalarda bulundular.