Galaxy Note 9’un Önemli Özelliği Galaxy S9 Ve S9+’a Getiriliyor

Paylaş!

Galaxy Note 9’un Önemli Özelliği Galaxy S9 Ve S9+’a Getiriliyor. Samsung, Galaxy Note 9’da tanıtımını yaptığı inovasyonları tek tek diğer amiral gemileri için de getirerek eko sistemini genişletmeyi amaçlıyor. Galaxy Note 9’da kullandığı ve büyük ilgi gören birçok yazılımı diğer cihazlarında da taşıyarak, kullanıcı potansiyelini daha da artırmayı planlıyor. Android 9. 0 Pie arayüzü Samsung Experience 10’u dün itibariyle tanıtan Samsung’ da tanıtım ve yapılandırma çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda müşterileri ve meraklıları Samsung’dan güzel haberler almaya devam ediyor.

Büyük ilgi gören yazılımlardan biri olan kameralarında yapay zekâ kullanımı oldukça ses getirdi. Bu özelliği birçok ürününde de müşterilerinin talebi doğrultusunda kullanmaya devam ediyor. Arka kamerası yapay zekâ destekli olan Manzara Optimizasyonu (Scene Optimizer) modun, Galaxy S 9 ve S 9+’a da getirileceği konusu hakkında detaylı bilgiler de ortaya çıktı.

Scene Optimiser (Manzara Optimizasyonu) Nedir?

Scene Optimiser, Samsung’un yapay zeka ile kamerayı birleştirmesiyle oluşturduğu efsanevi bir yazılımdır. Yapay zeka tarafından desteklenen arka kameranın çektiği objeyi hassasiyetle tanımlayıp en uygun parlaklığı, pozlamayı, ve rengi ayarlayarak manzaranın optimizsayonunu sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde özellikle yakın plandan çekilen rengârenk bir çiçeğin renk paleti ve netliği otomatik olarak ayarlanacaktır. Ayrıca uzaktan ve puslu havada çekilen bir dağ manzarasının renk konsantrasyonu ve netliği de otomatik olarak ayarlanmaktadır.

Geçtiğimiz dönem içerisinde yaptığı yazılımsal yenilikleri öne sürerek sır bunun için dahi kullanıcılarını yeni olan amiral gemilerini satın almaları için zorlayan Samsung’un bu tarz bir politika değişikliğine doğru gitmesi birçok müşterisi için sevindirici oldu. Çünkü günümüzde akıllı telefonlar için en büyük yenilik gibi görünen donanım artık cazibesini kaybetti. Daha ziyade yazılımsal dokunuşlar için yapılan yenilikler ve çalışmalar akıllı cihaz kullanıcılarının ilgisini çekmektedir. Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Samsung, yaptığı bu atılımla birçok kullanıcısını ve akıllı cihaz meraklısını fazlasıyla cezp etmektedir.