Dünyada Kripto Para Zenginleri

Paylaş!

Kripto para olarak bilinen sanal paraların Bitcoin ile beraber 2009 yılında piyasaya çıkışı üzerinden birçok kişinin servetine servet kattığı bilinmektedir. Dünyada kripto para zenginleri olarak bilinen kişilerin şuanda en zengin kişiler arasında yer alıyor oluşu kripto paraların değerinin oldukça yüksek olmasından kaynaklı olarak bu kişilerin zamanında almış oldukları kripto paraları değerlendirmesinden kaynaklıdır. Girişimci kimlikleri ile bilinen bu kişiler geleceği öngörebilme ve kripto paraların yükselişini ve borsasını okuyabilme yeteneğine sahip olan kişilerdir.

Kripto Para ile Zenginleşen Kişiler

Kripto para yatırımı yaparak zenginleşen kişiler listesinin en başında Ripple kripto para biriminin kurucularından biri olan Chris Larsen gelmektedir. Kripto para servetinin 8 milyar dolar değerinde yer aldığı Forbes dergisi tarafından açıklanan veriler doğrultusundadır. Bir diğer zengin kişi ise Ethereum kripto para biriminin kurucusu olan Joseph Lubin olmakla birlikte serveti 5 milyar dolar değerindedir. Kripto para birimlerinin borsası olarak bilinen ve girişimciler tarafından en çok kullanılan Binance borsasının sahibi Changpeng Zhao 2 milyar dolarlık serveti ile kripto para üzerinden zenginleşen kişiler arasında yer almaktadır. Winklevoss Capital firmasının kurucuları olan Cameron & Tyler Winklevoss 1.1 milyar dolarlık servetleri ile kripto para birimlerine yatırım yapan ve kazanan kişiler arasında yer alırlar.

Kripto Para Yatırımları

Dünyada hızla değişkenlik gösteren ve her geçen gün bir yenisinin üretildiği kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen kişilerin öncelikle yeni çıkış yapmış olan para birimlerini tercih etmeleri gerekir. Bitcoin gibi köklü kripto para birimlerinin üretiminin bittiği düşünüldüğü zaman sadece borsa üzerinden alım ve satımını yaparak para kazanma şansı olan yatırımcının yeni kripto para birimlerine yönelmesi ile daha çok kazanabilmesi mümkün olur.