Vine’ın Yeni Uygulaması: Byte

Paylaş!

Vine’ın yeni uygulaması: Byte. Vine’ın kurucularında bir olduğu Dom Hofmann, yeni bir video paylaşım uygulaması olan ve Byte adını taşıyan farklı ve güncel bir uygulama üzerinde çalıştıklarını ve bunun 2019 yılının ortalarında yayına gireceğini belirtti.

Vine Uygulaması Nedir?

Hemen hemen herkesin bildiği Vine uygulaması, sonsuz bir döngüyle oynatılan 6 saniye süreli videoların yapıldığı son derece eğlenceli ve komik video paylaşım platformuydu. Ülkemiz açısından özellikle Youtuber olan kişiler tarafından yapılan ve son derece eğlenceli bir video kesitleriydi. Öncelikle İOS özellikli cihazlar için yaratılan uygulama fazlasıyla popüler ve fenomen olunca artık Android özellikli program ile çalışan cihazlarda da görülmeye başlandı. Böylece sadece İOS kullanıcıları değil, Android kullanıcıları da eğlenceye dahil olunca popülerlik git gide artış göstermeye devam etti.

Vine Uygulamasının Gerilemesi

Yaklaşık 6 sene önce Twitter sosyalleşme platformunun satın almış olduğu Vine video programı, git gide gelişme gösteren diğer sosyal medya platformlarından olan Instagram’ın kendini güncellemesi ve oldukça farklı özellikler katması sonucunda eski popülerliğini kaybetmiştir. İş te bu yüzden Vine’ın kurucusu Dom Hofmann yeni bir fikirle tekrar fenomen olma yolunca hızlı adımlarla ilerlemektedir. Twitter aracılığıyla bir duyuru yapan Dom Hofmann, 2019 yılının ortalarına doğru popülaritesini kaybetmiş olan Vine’ın yerine iddialı bir program olan Byte adlı farklı bir uygulamayı yakın zamanda yayınlayacaklarını duyurdu. Bu duyuru ile özellikle de Vine kullanıcıları, yeni uygulamayı sabırsızlıkla yayınlanmasını ve kullanmayı bekliyorlar.

Uygulama hakkında henüz hiç bir bilgi bilinmiyor olsa da Vine’ın benzeri olacağı fikri herkese hakim olmuştur. Yani yine aynı şekilde sonsuz bir döngü içinde oynatılan eğlenceli bir platform olacağıdır. Bu döngü Vine’da 6 saniye olsa da Bety’de ne kadar olacağı tam olarak bilinmemektedir. İşin gerçeği şu ki Vine, bugüne dek üretilen uygulamalar arasında hemen hemen en fazla rağbet gören ve en fazla sevilen uygulamalar arasında ilk sıraya girebilir. Günümüzde ortaya çıkan ve oldukça popüler olan bazı karakterlerin hemen hemen hepsi Vine ile birlikte tanınmaya ve sevilmeye başlamıştır.