Youtube Türkiye’de En Çok Para Kazanan 5 Kanal

Paylaş!

Günümüzün en gelişmiş platformlarından biri olan Youtube, bünyesinde dünyadan birçok içerik üreticisine yer vermektedir. Youtube Türkiye’de en çok para kazanan 5 kanal, birçok insan tarafından oldukça merak edilmektedir. Youtube içerisinde yer alan kanallar birçok farklı konsepte ve tasarıma sahip olabilmektedir. Türkiye’de başarılı kanalların çeşitliliği oldukça fazladır. Bu kanallar arasında milyon izlenmelere ve abonelere ulaşan çok sayıda başarılı kanallar vardır. Bu kadar izlenme karşılığında bu kanallar oldukça iyi gelirler de elde etmektedirler. Türkiye’de en çok para kazanan kanallar arasında, Enes Batur, Deli Mi Ne, Ruhi Çenet Videoları, Oha Diyorum ve Barış Özcan gibi kanallar yer almaktadır.

Başarılı Kanalların Profili

Her biri kendine özgü işler çıkaran bu kanalların aynı beklenti içerisinde olan oldukça fazla sayıda ve sıkı bir kitlesi vardır. Bunlar arasında yer alan Enes Batur, genel olarak bazen oyun ve bazen de eğlence içerikli videolar üretmektedir. Türkiye’nin en çok abone sayısına sahip olan Enes Batur, yüklediği her videosun da çok hızlı bir şekilde yüzbinlerce izlenme almaktadır.

Deli Mi Ne kanalı da yine eğlence içerikli videolarıyla ilerleyen başarılı kanallardan biridir. Bu kanalda izleyicilerine her videosunda oldukça eğlence dolu anlar yaşatmaktadır.

Eğlence kategorisinde bir başka kanal olan Oha Diyorum ise, bir ekip tarafından eğlenceli projeleriyle ve videolarıyla ön plana çıkmaktadır. Bu kanal da yine kendisine oldukça fazla sayıda bir hayran kitlesi edinmiştir.

Ruhi Çenet Videoları, gizemli konularda araştırmalar yapan ve belgeseller sunan kanallardan biridir. Farklı yaklaşımı ve bakış açısıyla birçok Youtube izleyicisini kendisine hayran bırakan Barış Özcan, video konusunda oldukça farklı bir yapıyla ilerlemektedir.

Sanat, teknoloji ve tasarımı bir arada harmanlayan ve bunu hikâye anlatıcılığıyla en iyi şekilde ortaya koyan Barış Özcan, adeta her videosuyla insanların ufkunu daha fazla açmaktadır.

Kanalların Kazançları

Bu kadar izlenme sayısına ulaşan bu kanallar, kazanç konusunda da oldukça iyi geri dönüşler almaktadırlar. Türkiye’nin en çok abonesi olan kanalı Enes Batur, aylık 100-150 bin TL ye kadar iyi bir gelir elde edebilmektedir.

Deli Mİ Ne kanalı ise aylık, 40-50 bin TL seviyelerinde bir gelire sahiptir. Eğlencenin en iyi şekilde yer aldığı Oha Diyorum kanalı, aylık 50 bin TL civarlarında bir gelir elde etmektedir. Bunun yanı sıra Ruhi Çenet Videoları da yaklaşık aylık olarak 20-25 bin TL civarında bir gelir elde etmektedir. Barış Özcan’da benzer şekilde 20 ila 30 bin TL arası bir aylık kazanca sahiptir.