EBA için Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır?

Paylaş!

Son zamanlarda çokça kullanılan bu uygulama, öğrenciler tarafından sık sık girilip – çıkılan bir platform olan EBA, öğrenciler için pek çok yeni yöntem sunuyor. Peki, ”EBA Nedir?”, ”EBA için Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır?” ve ”EBA Neden Kullanılmalı?”

EBA Nedir?

EBA, ”Eğitim Bilişim Ağı” Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan bir eğitim bilişim ağıdır. Öğrencilerin internette çevrimiçi olarak da eğitimden yararlanabilmesini sağlayan bu uygulama, son zamanların en çok kullanılan uygulamalarından biri haline geldi. İster akıllı telefonunuza indirerek ister internet sitesinden girebileceğiniz bu platform, aynı zamanda öğretmenlerin de giriş yapabildikleri bir uygulama. Öğretmenler de hazırladıkları soruları ya da ödevleri rahatlıkla sınıfına yollayabiliyor. EBA için Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır?

EBA için Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır?

Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell gibi operatörlerin birçoğu öğrencilerin rahatlıkla EBA’dan yararlanabilmesi için kimi 6 GB, kimi 8 GB internet hediye etti. Buna çok sevinen öğrenciler, EBA için ücretsiz internetin nasıl alınacağını araştırmaya koyuldu.

Her operatör için EBA ücretsiz internet ayrı ayrı alınıyor.

Türk Telekom: Türk Telekom operaörünü kullanan öğrenciler ”EBA” yazıp 5555’e SMS göndererek TÜrk Telekom’un oluşturduğu 8 GB’lık bu kampanyayı ücretsiz bir biçimde alabilirler.

Vodafone: Vodafone’u kullanan öğrenciler için ise 6 GB hediye almış olacak. 6 GB’lık EBA ücretsiz interneti almak için hiçbir işlem uygulamadan direkt EBA uygulamasına ya da sitesine girerek 6 GB EBA hediyelerini edinebilirler.

Turkcell: Turkcell operatörünü kullanan öğrenciler ise Turkcell’in kendi uygulaması olan BİP’e girip ”Keşfet” menüsünün hemen altında bulunan ”EBA”yı takip etmelerinin ardından ”Hemen Kazan’a basarlarsa onlar için hediye edilmiş interneti alabilirler.

EBA Neden Kullanılmalı?

EBA, öğrenciler için pek çok eğitici içerikler sunan bir uygulamadır. EBA, bilişim alanında olduğu için de hemen hemen tüm öğrencilerin ulaşabileceği bir platformdur. Aynı zamanda öğrencileri sadece bilgi almaya değil, bilgi üretmeye de teşvik eder ve teknolojiyi araç değil amaç olarak kullanmalarına yardımcı olur. Yani birçok yönüyle EBA, her öğrencinin telefonunda olması gereken bir uygulamadır.