Turkcell Hızlı Giriş Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Geçtiğimiz aylarda Turkcell, mobil hospot paylaşımının ücretli olacağını duyurmuştu. Yani artık internetinizi başkalarıyla paylaştığınız zaman belirli bir miktarda para ödemelisiniz. Bu uygulama 15 Ocaktan sonra devreye girdi. Ancak bu durum Turkcell müşterileri tarafından hoş karşılanmayınca Turkcell “Hızlı Giriş” özelliğini getirdi. Hızlı Giriş sistemi geçtiğimiz günlerde kullanıma sunuldu. Kullanıcılar eğer hızlı giriş sistemini kullanarak internetlerini paylaşırlarsa ek bir ücret ödemeyecekler. Ancak uygulamayı kullanmayanlar internetlerini paylaştırdıkları takdirde 9 TL ücret ödemek zorunda kalacaklardır. Peki, Turkcell Hızlı Giriş Nasıl Yapılır?

Turkcell Hızlı Giriş Nedir?

Turkcell Hızlı Giriş uygulaması, müşterilerinin ek ücret ödememelerini sağladığı gibi güvenliklerini de sağlıyor. Hızlı Giriş sistemi internetini başka cihazlarla paylaşanların güvenli bir şekilde işlemlerini görebilmeleri için ekstra “ek güvenlik katmanı” hizmetini de veriyor. Ayrıca Hızlı Giriş sistemini kullanmak tamamen ücretsiz. Her Hızlı Giriş 30 gün boyunca geçerli oluyor.

Hızlı Giriş sistemini kullanmayan kullanıcıların 9 TL ücret ödemeleri gerektiğini yukarıda belirtmiştim. Bu 9 TL ücret karşılığında kullanıcıların hatlarına hospotta kullanabilecekleri 2 GB ek paket internet tanımlanacaktır.

Hızlı Giriş Nasıl Yapılır?

Ek ücret ödemek istemeyenler Hızlı Girişin nasıl yapılabileceğini araştırıyor.

Turkcell Hızlı Giriş özelliğinden faydalanabilmek için ilk olarak kullandığınız ve internet paylaşımını gerçekleştireceğiniz cihazın ayarlar bölümüden ‘kişisel erişim noktası’nı açmanız gerekmekte.

  • Ardından mobil ağınıza başka bir bağlanmanız gerekiyor.
  • Başka bir cihaz sizin cihazınıza bağlandığı zaman hattınıza Turkcell’den bir sms gelecek.
  • Gelen mesajda sizinle paylaşılan linke giriş yapın.
  • Giriş yaptığınız zaman yeni bir sayfa açılacaktır.
  • Açılan sayfada telefon numaranızı girmeniz istenecek.
  • Gerekli alana numaranızı yazdıktan sonra “Giriş Yap” alanına tıklayın.
  • Daha sonra karşınıza onay aşaması gelecek.
  • Bu sayfada belirtilen referans kodunu Turkcell’in onay ekranında kabul etmeniz gerekiyor.
  • Bütün bu işlemlerden sonra Hızlı Giriş sistemini rahatlıkla kullanabileceksiniz.