En Çok Kullanılan Hacker Programları

Paylaş!

Bir bilgisayar programı veya yazılımı olan ve bir bilgisayar korsanının bilgisayar sistemini kesmesine yardımcı olan araçlar kullanmaktadır. İnsanların çoğu, en iyi açık kaynak koduna sahip işletim sistemlerini hacklemek için ‘Linux’u kullanıyor. Şimdi bilgisayar korsanlığı, güvenlik tehdidi analizi ve sızma testi yapan en iyi bilgisayar korsanlığı araçları ile en çok kullanılan hacker programları nelerdir bir bakalım.

Hacker Programları

Metasploit Penatrasyon test yazılımı, güvenlik sistemindeki güvenlik açıkları hakkında veri sağlar ve penetrasyon testleri gerçekleştirir. Metasploit, lider anti-virüs çözümlerinden % 90 kaçınıyor ve 200’den fazla modülden ödün verdiğiniz bir makineyi tamamen ele geçirmenizi sağlıyor.

Acunetix web, bir web sitesindeki ölümcül olabilecek kanıtları taranan ve tespit eden bir web güvenlik açığı tarayıcısıdır. Acunetix Web Güvenlik Açığı Tarayıcısı kullanarak, bilgisayarınızdan Windows’ta tam bir web taraması yapabilirsiniz.

Nmap ağ eşleyici, bir port tarayıcı aracıdır. Acunetix Web Güvenlik Açığı Tarayıcısı kullanarak, bilgisayarınızdan Windows’ta tam bir web taraması yapabilirsiniz.

Hackerlar Nasıl Çalışıyor

Bilgisayar değil insanlar bilgisayar tehdidi oluşturur. Bilgisayar avcıları başkalarını kendi kazandıkları için mağdur ediyorlar. Bir avcıya İnternet’e ve PC’nize erişim izni verin; güvenliğiniz için oluşturdukları tehdit katlanarak artar. Bilgisayar korsanlarının hedefi, bilginizi veya izninizi almadan, genellikle tehlikeli kötü amaçlı yazılım yükleyerek bilgi çalmaktır. Değiştirmek veya yok etmek amacıyla bilgisayar sistemlerine giren yetkisiz kullanıcılardır. Zeki taktikleri ve ayrıntılı teknik bilgileri, sahip olmalarını istemediğiniz bilgilere erişmelerine yardımcı olur.

Bilgisayar Korsanları Beni Nasıl Bulabilir?

İnternete bağlı bir bilgisayarı kullanan herkes, bilgisayar korsanlarının ve çevrimiçi avcıların ortaya çıkardığı tehditlere karşı hassastır. Bu çevrimiçi kötü niyetli kişiler, bilgisayarınıza tehlikeli kötü amaçlı yazılımlar sunmak ve bilgisayarınızın güvenliğini tehlikeye atmak için genellikle kimlik avı dolandırıcılığı, spam e-posta veya anlık iletiler ve sahte web siteleri kullanır.

Bilgisayar korsanları, bir güvenlik duvarı tarafından korunmadığınız takdirde bilgisayarınıza ve özel bilgilere doğrudan erişmeyi de deneyebilir. Sohbetlerinizi izleyebilir veya kişisel web sitenizin arka ucunu izleyebilir. Genellikle sahte bir kimliğe bürünmüş avcılar sizi hassas kişisel ve finansal bilgileri veya daha kötüsünü ortaya çıkarmaya zorlayabilir.