Ertelenen Bilet Özelliği Artık Sinemia’da

Paylaş!

Ertelenen Bilet Özelliği Artık Sinemia’da. Üyelerine sınırsız sinema bileti sağlayan bir sinema kulübü olan Sinemia, konum bazlı teknolojileri ve ön ödemeli olan banka kartı sistemleriyle entegrelidir. İçlerinde sinema aşkı olan kişiler tarafından, Türkiye’de ortaya çıkmıştır. 2015 yılının Aralık ayı içerisinde Borsa İstanbul vasıtasıyla Aslanoba Capital’den yatırım almıştır. 2016 yılının Şubat ayı itibariyle de, İngiltere’de faaliyetlerine başlamıştır.

Sinemada, ilk ve son seans, saat ve o gün, bu gün olaylarını ortadan kaldıran Sinemia, istediğiniz gün, saat ve seansta istediğiniz filmi izleme fırsatını sizlere sunmaktadır. Ayrıca, ileri tarihler içinde sıra beklemeden Sinemia’nın mobil uygulaması aracılığıyla bilet alabilirsiniz.

Uluslararası alanda rakipleri ile olan rekabeti arttırmak isteyen Sinemia firması, üyelikler için almış olduğu fiyatlarda indirime gitti. Gelen bu indirimle birlikte Sinemia aboneleri, almış oldukları biletlerden birini bir sonraki kullanabilecekler. Sinemia bu özelliği, “ertelenen bilet” adıyla duyurdu.

Aylık sinema bileti üyeliği sunan Sinemia, üyelerine site üzerinden abone olunan plana göre sinema salonlarında ayda bir kere veya sınırsız bir şekilde film izleme olanağı sunmaktadır. Sinemia’nın bu alandaki en büyük rakibi ise, MoviePass’tir. Sinemia, MoviePass ile aralarında olan bu rekabeti arttırmak için böyle bir hamleye gitmiştir. Sinemia’nın yapmış olduğu bu hamle, MvoiePass ile aralarındaki rekabette agresif bir adım olarak nitelendirildi.

İlk Hamle MoviePass’ten Geldi

MoviePass, Sinemia’nın bu hamlesinden bir hafta önce sınırsız abonelik seçeneğini geri getireceğini işaret etmişti. Bu işareti gören Sinemia firması ise, üyelerinin abonelik ücretleri için bir indirim güncellemesi gerçekleştirdi. Ayrıca Sinemia abonelerine de, ayda bir adet film seçeneğini de beraberinde getirdi.

Ayrıca Sinemia firması, abonelerine erteleme imkanı olan bilet seçeneğini de sunarak bir sonraki ayda bir sinema bileti erteleme imkanı Sinemia abonelerinde bulunmaktadır.

Ertelenen bilet özelliği şu an için sadece Avustralya, İngiltere, ABD ve Kanada’da geçerlidir. Avustralya, İngiltere, ABD ve Kanada’daki Sinemia üyeleri bu özellikten faydalanabiliyorlar. Gelecek aylar içerisinde Türkiye’de de benzer bir özellik gelir mi şu an bilinmeyen bir konudur. Ancak, Sinemia’nın ülkemizde ciddi bir abone potansiyeli bulunmaktadır. Bu durumda, ertelenen bilet özelliğinin, ülkemizde de olması ihtimali güçlüdür.