Esnek Kayak Botu: Dahu Swiss Ski

Paylaş!

Esnek bir yapıya sahip olarak üretilen bu bot sayesinde karda düşme ihtimalinizi neredeyse yok denecek kadar az. Kayak sporu tutkunları için üretilen bu bot sayesinde, kayak sporuna ara verdiğinizde bile karda yürürken hiçbir zorlanma yaşamıyorsunuz.

İsviçre menşeli olan kayak malzemeleri ve bot üreten Dahu firması tarafından geliştirilen bu bot üretildiği esnek materyal sayesinde hem kayak yaparken hem de yürürken alışmış olan kayak botları ile karşılaştırıldığında büyük bir konfor sağlıyor.

Geliştirilmiş Malzemeler

Üretildiği ilk yıllardan beri – yaklaşık olarak 40 yıl – tasarımlarında köklü bir değişiklik olmayan kayak botlarına yeni bir soluk ve standart getirerek çıtayı bir hayli yükselten Dahu kayak botları tamamen su geçirmez özelliklere sahip malzemeden üretilmiş. Primaloft isimli İtalya’nın en ünlü deri markası tarafından üretilen derilerle geliştirilen alt kısım sayesinde botun su alması imkansız hale getirilmiş durumda.

Dahu firması tarafından botun ergonomik olarak rahatlığını sağlayan ve Cambium ismi verilen parça adım atıldıkça botun esnemesine olanak tanıyor: Cambium adı verilen bu parça sayesinde esneklik kazanan kayak botu, kullanıcısına hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de karda düşme riskini neredeyse yok ediyor.

Bu eşsiz konseptin yaratıcısı Nicolas Frey, kayak botları ve kayak botları teknolojisinde bir atılım gerçekleştirmiş durumda. Dahu marka kayak botları, kar botlarının konforu ile kayak botlarının sağlamlığı ve koruyuculuğunu birleştirerek kayak sporu tutkunları için vazgeçilmez bir ürün olacak gibi duruyor. Kayak sporu ile uğraşanlar için özel olarak üretilen ve çok daha fazla konfor ve fonksiyonellik sağlayan Dahu kayak botları 4 yıl süren ar-ge çalışmaları ve testler sonucu üretilmiştir.

Kayak botlarında yeni bir çığır açan ve sektörde lider olmayı gerçekten hak eden Dahu’nun premium model olan bu kayak botuna sahip olmak için ödenecek olan ücret biraz pahalı. Şimdilik sadece Kuzey Amerika ve Avrupa pazarı için satışa sunulan Dahu marka premium kayak botunun fiyatı ( bir çift )900 dolar olarak belirlenmiş. Türk Lirası olarak yaklaşık 5000 liraya satışa sunulan Dahu’nun internet sitesine www.skidahu.com adresinden ulaşabilirsiniz.