Netflix iPad Pro için Güncelleme Yayınladı

Paylaş!

Netflix iPad Pro için güncelleme yayınladı. Aylık abone sistemine dayalı olarak işletilmekte olan ve dünyanın en gelişmiş abone sayısına sahip olarak pek çok alanda dizi ve film hizmeti veren Netflix, yeni nesil iPad Pro cihazları için bir güncelleme yayınladı. Apple firması tarafından tanıtımı gerçekleştirilen ve bu tanıtımın üzerinden henüz 2 hafta bile geçmemişken Netflix firmasından yeni bir güncelleme geldi.

Cihazların yuvarlak şekilde gelen kenarlarını, 12.9 inçlik ekranını ve ana meni (home) tuşunun yerine yerleştirilmiş olan ana menü çubuğunun uygulama içerisindeki deneyimini iyileştirmekte olan bu yeni güncelleme sistemi, iPad Pro cihazının kullanan kişiler için bugün itibari ile kullanıma açılmış oldu. Apple firmasının gün geçtikçe iyileşen performansı ile beraber iPad modellerine getirmiş olduğu yeni sistemler dahilinde 2 hafta önce yeni nesil cihazın tanıtımı gerçekleştirilmişti. Bu durumu göz önüne alan Netflix firması ise dizi ve filmlerin daha rahat izlenebilmesi için uygulama dahilinde 12.9 inçlik bir güncelleme yayınladı.

Netflix Sıvı Retina Ekrana Uyum Sağladı

Netflix firması tarafından yayınlanan güncelleme ile beraber güncelleme notunun dikkat çekici bir şekilde paylaşılması gözden kaçmadı. Oldukça dikkat çekici bir açıklamaya imza atan Neftlix firmasının otobüsta ya da her hnagi bir yerde uygulama üzerinden dizi veya film izlerken yanındaki kişinin sizi pür dikkat izlediği ve ekranı tamamen kaplayan bir film izemenin keyfini çıkarırken en mükemmel deneyimi edinmenin havalı bir durum oluşturacağı konusunda gelen açıklama üzerine birçok kullanıcı sosyal medya uygulamaları üzerinden yorumda bulundu.

Sadece kullanıcılar için üretimi sağlanmış olan bu güncelleme üzerinden yeni nesil iPad Pro kullanıcılarının tam ekran teknolojisini deneyeimleyebilmeleri sağlanacak. iPad Pro cihazında yer alan yuvarlak köşeler, devasa bir ekran ve ana menü çubuğunun ekran üzerinde bulunan yeri itibari ile uygulamaların tam ekranda çalışamaması sorunu Netflix uygulaması üzerinde sorun olmaktan çıkmış oldu. Netflix tarafından geliştirilen güncelleme ile beraber ekran üzerinde tam uyum sağlayan bir mod ile film ve dizilerin keyfi devasa ekran çıkarılacak.