Microsoft’tan Windows 95 Atağı!

Paylaş!

Microsoft’tan Windows 95 Atağı! Microsoft Windows firmasının resmi Twitter hesabı bugün yaptığı paylaşım ile sektörü karıştırdı ve herkesin heyecanlanmasına neden oldu. Resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile beraber heyecan verici bir gelişme yaşandı. En geç yarın olmak kaydı ile Microsoft firmasından önemli bir duyuru geleceğine işaret eden sahip paylaşımında ise dikkatleri çeken şey Windows 95 logosunun görsel olarak paylaşılması idi.

90’lar nostaljisi ile ilgili bir duyuru yapan ve yarın için beklemede kalınmasını söyleyen Microsoft Windows firmasının bu konuya ilişkin olarak nasıl bir gelişme kaydettiğine ilişkin akıllarda soru işareti oluştu. Birçok kullanıcının heyecanlanmasına ve görsel ile ilgili düşüncelerini paylaşmasına neden olan bu Twitter paylaşımı, firmanın resmi hesabından atılınca sektör birbirine girdi. Teknoloji devi firmalardan bir tanesi olarak bilinen Microsoft’un geçmişe yönelik olarak geri dönüşünü başka bir alanda nasıl değerlendireceği konusunda birçok yorum ortaya atıldı.

Windows 95 Yeniden mi Tasarlanıyor?

Microsoft Windows resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile beraber kullanıcıların aklına gelen ilk gelişme Windows 95 işletim sisteminin yeniden tasarlandığı yönünde. Windows 10 kullanıcıları için aynı performans ile Windows 95 görünümünde kullanılabileceği şeklinde gelen yorumlar ile beraber pek çok kişi bu duruma karşı heyecan duymuş durumda. Windows 10 işletim sisteminde yer alan ve klasik tema yoksunluğunun pek çok kullanıcıyı rahatsız etmesi ile bilinen tasarımından sonra firmanın bu konuda geliştirdiği yeni bir atak Windows 95 görünümüne sahip olan yeni bir tasarım olabilir.

Duyuruda gözlerden kaçmayan ve kelime oyunu olarak kullanılan “software” giyilebilir bir ürün olma ihtimali konusunda da kullanıcıları düşündüren bir etken. Microsoft firması tarafından yapılacak olan duyurunun en geç yarın olmakla beraber gün içerisinde gelmesi de ihtimaller dahilinde. Windows 95 işletim sisteminin o dönemki logosu ile beraber yapılan duyuruya gün içerisinde binlerce yorum, beğeni ve retweet geldi. Bu konuda nasıl bir gelişme kaydettiklerine ilişkin ise firmanın takipçilerini bir süre daha bekleteceği konusundaki açıklaması heyecan seviyesinin artmasına neden oldu.