Tesla’nın Çin’deki Fabrikasına Rekor İş Başvurusu!

Paylaş!

Tesla’nın Çin’deki Fabrikasına Rekor İş Başvurusu! Elektrikli otomobil üreticisi olarak bilinen Tesla markasının Çin’de inşa etmiş olduğu dev fabrikaya iş başvurusu yapanların sayısı her geçen gün artıyor. Elektrikli araç üretiminde dünyanın en popüler markası haline gelen ve pek çok ülkede benzin ya da mazot yerine elektrik ile birlikte çalışarak doğayı da koruyan Tesla markası, üretim ağının artması açısından dünya geneline inşa etmekte olduğu fabrika zincirine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.

Tesla markasının Gigafactory adını vereceği ve devasa yüz ölçümü ile birlikte dünyanın en büyük fabrikası olma özelliğini taşıyacağı yeni inşası ise Çin ülkesinde yer alacak. Çok yakın bir süreç içerisinde faaliyete geçmesi beklenen fabrika için Tesla markası geçtiğimiz günlerde işe alım etkinliği düzenledi. Çin’in başkenti olan Şangay’da düzenlenen bu işe alım etkinliğinde katılım beklenenin çok fazlasında olunca yetkililer iş görüşmeleri için belirlenmiş olan saat aralıklarını genişletmek zorunda kaldılar.

İş Başvurusuna Akın Ettiler

ABD ve Çin arasındaki siyasi anlaşmazlıkların sona ermesi ile beraber Tesla firmasının faaliyete geçmesi işlemine hız kazandırıldı. Bu sene Tesla marka araçların Çin ülkesinde daha fazla satışı beklenirken markanın ülkede inşasını gerçekleştirdiği üretim fabrikasına da Çinlilerden büyük bir ilgi geldi. Tesla firmasının bu devasa ölçülere sahip olan fabrikanın faaliyete geçmesi ile beraber bu sene içerisinde 500 bin adet elektrikli otomobil üretmesi bekleniyor. Fabrika içerisinde markanın en çok rağbet görmekte olan modelleri arasında yer alan Model 3 Sedan ile beraber Model Y SUV üretimi yapılacak.

Firma tarafından belirlenmiş gün ve saat aralıkları içerisinde iş başvurusu alımı yapılacağı duyurusu ülke genelinde yapıldıktan sonra etkinlik günü izdiham yaşandı. Tesla fabrikasında çalışmak için gelen binlerce kişi iş başvuru formunu doldurdu. Yetkililerin bu durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyememesi ve analitik bir şekilde düşünülerek görüşme sürelerinin uzatılması kararı alındı. Çin ülkesinde inşası biten ve yakın zamanda çalışmaya başlayacak olan fabrika için gerekli olan üst düzey ve işçi alımı adına görüşmeler etkinlik çerçevesi içerisinde yetkililer tarafından gerçekleştirildi.