Apple Pencil İPhone’da Kullanılabilir mi?

Paylaş!

Sürekli yenilenen bir teknoloji devi olan Apple gelişmiş bir kalem modeli piyasaya sürüldü. Pencil adı verilen teknoloji şuan için sadece İPad Pro ve 6. Nesil İpad ile beraber görev yapabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcıların ve deneyenlerin ise akıllarına İPhone’da çalışıp çalışmadığı takılmaya başlayınca Apple Pencil IPhone’da kullanılabilir mi? sorularının sayısı da artmaya başlamıştır. Yaradılışı nedeniyle imkânsız olan bu teknoloji için bazı ilginç yöntemler kullanarak bunu imkânlı hale getirmek mümkündür.

Nasıl Bir Kalemdir?

Apple Pencil ortalama 99 dolar gibi bir rakam üzerinden yurt dışında satışa sunuldu. Türk lirasına çevrildiğinde kesinlikle ucuz olmayan bu kalem için teknoloji alanında inanılmaz bir yardımcı olması nedeniyle tam puan verildi. Her konudaki çözümleri yararlı ve oldukça kullanışlı bulunuyor. Çünkü teknoloji devi olan Apple bu tarz ürünleri genelde kendi tasarımı olan akıllı cihazların daha da güçlü bir hale gelmesinde kullanıyor. Aksesuar özelliği taşıyan bu tarz ürünler akıllı ürünleri daha fazla talep edilir ve kullanılır bir hale getiriliyor.

Kullanıcıların Yorumları Nasıldır?

Apple ürünleri hakkında olabildiğince az sayıda kötü yorum olduğunu tüm kullanıcılar bilirler. Çünkü ürünler gerçekten teknoloji kullanılarak ve teknolojiden daha iyi yararlanmak adına tasarlanmıştır. Bunun için Apple Pencil için de kullanıcılar oldukça olumlu yorumlarda bulunmuşlardır. Elinizde bulunan gerçek bir kalem kadar işlevsel olan Pencil efektler yaratarak çizim yapılmasına kadar uzanan genişlikte işlevlere sahiptir. Ayrıca çözünürlük yani piksel kalitesi de oldukça iyi durumda olduğundan dolayı kullanıcıların beğenisini kazanmıştır.

Nasıl Kullanılır Hale Getirilir?

Bahsedildiği üzere Pencil sadece İPad Pro ve 6.Nesil İpad ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bazı ilginç yollar ise bunun dışına çıkılmasına imkân verir. Uzun süre olmasa bile kısa süreli çözümler için önerilebilecek olan bu yolların zararlı olmaya başlamadan önce fark edilmesi iyi olacağından dolayı dikkatli davranılmalıdır. Kalemin uç kısmına fazla şekilde olmayacak bir ıslak peçete konulması sorunun çözümü olarak gösteriliyor. Kalemin ekrana değen tarafında durması gereken bu peçete sayesinde cihaz diğer cihazlarda da kullanılır bir hal alıyor. Yöntem oldukça basit olmasına karşın ciddi oranda dikkat gerektiriyor.

Zararlı Olur Mu?

Bu şekilde telefonunda kullanılır hale getirmek isteyenler için önerilen yöntem olmamasına karşın yine de kullananlar için hatırlatılması gereken konu çözümün kısa süreli ve acil durumlar için kullanılmasının daha uygun olduğu yönündedir. Bunun için akıllı cihazınıza veya kaleminize zarar vermeniz söz konusu olacağından acil hallerde kullanılması gerekir. Şuan için Apple kanadından bu konuyla alakalı bir açıklama yapılmazken kullanıcılar diğer IPhone markalarında da kullanılabilir olması yönünde taleplerini dile getirmişlerdir. Siz de bu şekilde telefonunuzda kullanmayı amaçlıyorsanız telefona gelebilecek zararın kullanıcı hatası olacağını bilerek hareket etmelisiniz.