Whatsapp’ta Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme

Paylaş!

Whatsapp programı kullanıcıların, beğenisine sunulduğu günden bu yana, kişilerin mesajlaşma özelliklerinde birçok değişiklik meydana geldi. Eski zamanlarda sadece sms gönderip sms alabiliyorkan Whatsapp sayesinde, sesli mesaj, görüntülü mesaj, görüntülü arama ve sesli arama özellikleri yapılabilmektedir. Bunları yaparken kullanıcılar hiçbir ek ücret ödememektedir. Whatsapp kişilerin numaraları aracılığı ile karşılıklı mesajlaşması ve anlık olarak durumlarını takip etmek amacıyla çıkartılmış bir programdır. Whatsapp kullanılabilmesi için iki kişinin numaralarının karşılıklı olarak birbirlerinde olması lazım aksi, halde mesaj atılan ya da alınan kişinin profil fotoğrafı, son görülme tarihi gibi özellikler kullanılamayabilir. Whatsapp ilk çıktığı günden bu yana birçok değişikliğe uğramış ve son halini almıştır. Whatsappta sadece kişisel mesajlaşma olmadığı gibi, grup kurarak konuşmak ve toplu mesaj atma özellikleri getirilmiştir. Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri ise whatsapp’ta grup oluşturmadan toplu mesaj gönderme bu sorunun cevabı oldukça basit ve etkilidir.

Whatsapp’ta Grup Olmadan Toplu Mesaj Gider mi?

Evet kullanıcıların birbirlerine toplu şekilde mesaj gönderebilmesi için illaki grup kurulmasına gerek yoktur. Sohbet kısmına gelindiğinde sağ üst köşede toplu mesaj butonu vardır, bu butona tıklanıldığında Whatsapp rehber listesi kullanıcının karşısına çıkmaktadır. Bu bölümden mesaj göndermek istenilen kişilere toplu olarak seçip mesaj gönderilebilir.

Herkese Aynı Anda Mesaj Gider mi?

Toplu mesajı gönderdiğinizde mesajlar aynı anda herkese gönderilir. Toplu mesaj seçmediğiniz kişilere gitmez.

Gönderilen Toplu Mesaj Ne Zaman İletilir?

Toplu mesajı gönderdikten sonra, Whatsapp bu mesajları herkese yönlendirir. Kişilerin kullandıkları telefonda internet özelliği göre anında iletilir ya da daha sonra iletilir. Kişilerin internetleri aktif konumda ise mesajı hemen görebilirler. Fakat kapalı konumda ise, interneti aktif hale getirdikten sonra mesajları görebilirler.