Google Android Q’nun İkinci Betasını Yayınladı

Paylaş!

Google Android Q’nun İkinci Betasını Yayınladı.Google’ın sahip olduğu Android işletim sistemlerinden birisi olan Android Q’da yenilikler var. Yeni yayımlanan Android Q’nun ikinci betası ile birlikte çeşitli yenilikler ve düzenlemeler yapıldı. Yeni betanın içindeki düzenlemelerde bildirim baloncukları, uygulamalardaki geçişlerin güncellenmesi ve hatalardaki düzeltmeler yer alıyor.

Yayınlanan ikinci beta şu anda yalnızca Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3ve Pixel 3 XL için kullanılmaktadır. Pixel telefonlarda kullanıma hazır olan bu yenilik ilk versiyondan sonra ikinci betayı kullanmak isteyenler için firmware ya da otomatik olarak internetten yükleyerek kullanılabilir.

Güncellemede Ne Gibi Yenilikler Bulunuyor?

Güncellemeyle birlikte uygulamalardaki animasyonlar daha gelişmiş oluyor. Ayrıca hata düzeltmeleri ve sohbet baloncuklarında da değişiklikler mevcut. Bildirim baloncuklarındaki dikkat çeken güncellemeyi etkin hale getirmek için ise telefonunuzun ayarlar kısmından bildirimler sekmesinden gelişmiş seçeneğine tıklayarak bildirim baloncuklarına izin ver yolunu izlemelisiniz.

Güncellemeyle gelen diğer bir yenilik ise Paylaşım menüsüdür. Paylaşım menüsünü kullanarak yalnızca ön izleme yapmanız mümkün oluyor. Ayrıca yeni güncellemede ses kaydı artık daha net ve daha kaliteli olacak. Bunların yanı sıra ise bir de katlanabilir telefonlara göz kırpan yenilikler de yapıldı. Yapılan güncellemeler arasında Androis Studio için katlanabilir telefon emülatörü de bulunmakta.